OGŁOSZENIA – XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018 – Narodzenie św. Jana Chrzciciela

23 czerwca 2018
OGŁOSZENIA – XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018 – Narodzenie św. Jana Chrzciciela
 1. W dzisiejszą niedzielę wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa.
 2. Dzisiaj o godz. 11.00 w Jeziorach (była), Msza św. pod przewodnictwem ks. Pułkownika Marka Pietrusiaka, w 74. rocznicę zwycięskiej bitwy Majora Zenona.
 3. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się już wakacje. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma specjalnej Mszy św. z udziałem dzieci Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich. Przy okazji rozpoczęcia wakacji przypominamy wymagania liturgiczne dotyczące stroju i ubrania w kościele. Nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca i szacunek dla misterium, w którym uczestniczymy. Kategorycznie zabrania się przychodzenia do kościoła w szortach, czy ubraniu nie godnym miejsca. Na całym świecie, przy wejściu do kościoła, wymagane są od pań, zakryte ramiona. Bardzo prosimy, aby nasz strój w kościele był właściwy i godny. Dotyczy to również dzieci i młodzieży.
 4. 29 czerwca w piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 30, 9.00 i 18.00. Jest to również dzień imienin Ks. Bpa Piotra Sawczuka oraz odpust w Niemojkach. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na świętopietrze, tzn. na utrzymanie bazylik w Rzymie.
 5. W sobotę kończy się miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, za wszelkie zniewagi i braki w wierze. Bardzo dziękujemy tym, którzy gromadzili się w kościele i przy kościółku św. Stanisława, przez cały miesiąc, na to nabożeństwo.
 6. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed suma nabożeństwo wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Sebastian Mućka, z dniem 1 lipca, kończy pracę jako wikariusz w naszej parafii i zostaje oddelegowany na stacjonarne studia na KUL-u w Lublinie, na Wydziale Filologii Klasycznej Łaciny i Greki. Księdzu Sebastianowi dziękujemy za roczną pracę w naszej wspólnocie parafialnej. Mimo, że Jego posługa trwał tylko rok, to jednak był to czas bardzo intensywnej pracy. Dziękujemy ks. Sebastianowi i żegnamy Go jako Wikariusza naszej parafii. Jednocześnie miło nam poinformować, że witamy ks. Sebastiana w naszej parafii jako Rezydenta. Każdy Ksiądz Student mieszka przy jakiejś parafii i posługuje w miarę możliwości w niedziele i święta. Ksiądz Sebastian podjął decyzję, że zamieszka w naszej parafii i przez czas studiów będzie pomagał w niedziele i święta.
 8. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca – tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii, przy kościele, na cmentarzu i przy kościółku św. Stanisława. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie tych prac, a dzieje się wiele.
 9. Sprawy gospodarcze.
  – w tym tygodniu zakończymy budowę kolejnego parkingu parafialnego. Nowy parking będzie obok budynku i za budynkiem przy ul. Narutowicza 2B (dawna apteka), pomieści ok. 30 samochodów. Nowy parking będzie służył w niedzielę i święta uczestnikom nabożeństw (za tydzień już zapraszamy), a w dni powszednie parkować może każdy. Tym samym oddajemy do użytku kolejne podwórko parafialne.
  – w głównej bramie ogrodzenia kościoła zamontowaliśmy skrzynkę, do której możemy składać rzeczy poświęcone a już zużyte lub niepotrzebne, takie jak różańce, krzyżyki, książeczki, małe obrazki, medaliki…
 10. Bóg zapłać za ofiary na Misje: bezimienna z ul. Bialskiej – 200 zł. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Romaniuk.
 12. Dzieciom i Młodzieży jeszcze raz życzymy udanych wakacji i przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św.
(Czytany w sumie: 380 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie