OGŁOSZENIA – XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2018

30 czerwca 2018
OGŁOSZENIA – XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2018
 1. Rozpoczął się miesiąc lipiec. Niech trwające wakacje, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Planujmy wyjazdy tak, aby uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Właśnie w wakacje powinniśmy mieć więcej czasu na sprawy Boże, bo jeżeli nie w wakacje to kiedy?
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca – przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach, za których modlimy się przez cały rok. W każdą Pierwszą Niedzielę Miesiąca przed sumą odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i czytamy kartki wypominkowe. Podobnie w każdy Pierwszy Wtorek Miesiąca przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia, czytanie kartek wypominkowych oraz Msza św. za polecanych w wypominkach. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. Jutro, 2-go lipca w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego. Centralna Msza św. o godz. 12.00. Pamiętajmy wtym dniu w naszych modlitwach o osobach chorych, zwłaszcza o tych, którzy leżą obłożnie chore. Jutro po wieczorowej Mszy św. specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla chorych.
 4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Z uwagi na urlopy księży, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, tak aby w pierwszy piątek przystąpić już tylko do komunii pierwszo piątkowej.
 5. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii Słowo Boże wygłosi Andrzej Kania proboszcz i budowniczy kościoła w Dęblinie. Po każdej Mszy św. zbierze ofiary do puszek na budowę kościoła w Dęblinie.
 6. Z dniem dzisiejszym, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczyna swoją posługę jako wikariusz Paweł Padysz. Do tej pory pełnił posługę wikariusza w parafii Ryki, ma dziesięć lat kapłaństwa. Księdzu Pawłowi życzymy wielu łask Bożych i prosimy o modlitwę w Jego intencji, tak aby jego praca przynosiła jak najlepsze owoce duchowe dla naszej wspólnoty.
 7. Ruszyły przegotowania do Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Przewodnikiem parafialno – dekanalnej grupy nr. 13 będzie ks. Tomasz Oponowicz. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce oraz do zgłaszania się osób chętnych do pomocy w przygotowaniach do ks. Tomasza.
  Oczywiście 14 sierpnia wyruszymy, jak co roku, jednodniowa pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej, planujemy że tę pielgrzymkę poprowadzą ks. Sebastian i ks. Paweł.
 8. W dniach 14 – 16 września 2018 r. planujemy również trzydniową, autokarową pielgrzymkę do Częstochowy i Krakowa. W ramach tej pielgrzymki nawiedzimy Gidle, Święty Krzyż, Łagiewniki, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Zapisy w zakrystii.
 9. Nasza Parafia we współpracy w Caritas Diecezji Siedleckiej, zaprasza dzieci z ubogich rodzin na letnie kolonie w Augustowie w dniach 14 – 23 sierpnia. W zakrystii możemy zgłaszać dzieci ze szkoły podstawowej, których rodziców nie stać na letni wyjazd.
 10. W związku z tym, że rozpoczął się czas wakacji i urlopów, zmieniliśmy godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna od godz. 17.00 do 17.45 od wtorku do piątku. Natomiast nie będzie czynna w soboty i poniedziałki. Przepraszamy za utrudnienia.
 11. Sprawy gospodarcze.
  – w ubiegłym tygodniu od strony u. Berka Joselewicza oberwał się potężny konar z drzewa. Bogu dzięki nikomu nic się nie stało. Ks. Proboszcz bardzo dziękuje służbom Straży Miejskiej, Policji, Strażakom i Pogotowiu Energetycznemu za bardzo sprawną i skuteczną interwencję.
  – zapraszamy już do korzystania z nowego parkingu za budynkiem dawnej apteki.
 12. Bóg zapłać za ofiary na kostkę na nowym parkingu – bezimienna z Łosic – 500 zł., KŻRK zel. Krystyna Plewik – 220 zł na renowację obrazu MB i tabernakulum. Bóg zapłać.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wacława Iwiczuk. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00.
 14. Naszym Parafianom życzymy udanych urlopów, dobrego wypoczynku i bezpiecznych powrotów.
(Czytany w sumie: 444 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie