OGŁOSZENIA – XIV Niedziela Zwykła – 08.07.2018

7 lipca 2018
OGŁOSZENIA – XIV Niedziela Zwykła – 08.07.2018
 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie kościołów. W każdym z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościoła było godne. Pamiętajmy o właściwym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie. Pamiętajmy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w czasie podróżowania i wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku i zapraszamy do naszej świątyni także w dni powszednie o godz. 6.30 lub 18.00.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie na czele z Ks. Proboszczem Andrzejem Kanią. Dziękujemy za Słowo Boże, a także świadectwo wiary tej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. możemy wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszek, starania parafian nad dokończeniem swojej świątyni.
 3. W piątek wypada 13-sty dzień miesiąca. Tradycyjnie wyruszymy z Procesją Fatimską ulicami naszego miasta. Po Mszy św. wieczorowej procesja pójdzie ulicami: Rynek, 1-go Maja, Błonie, Tysiąclecia i Narutowicza. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej procesji.
 4. W sobotę 14.07 na godz. 18.00 Tomasz zaprasza na spotkanie pielgrzymkowe wszystkich, którzy w tym roku wybierają się na pielgrzymi szlak w grupie Nr. 13. lub są jej sympatykami. Zaproszenie skierowane jest również do tych, którzy dopiero zastanawiają się czy pójść na pielgrzymkę. Zachęcamy również do pielgrzymowania duchowego. Formularze Duchowej Pielgrzymki wyłożone są na półce z gazetami a intencje duchowych pielgrzymów składamy w zakrystii.
 5. 16 lipca wypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel – tradycyjnie nazywaną Matką Bożą Szkaplerzną. Historia szkaplerza swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów. W czasie ostatniej pielgrzymki do Ziemi Świętej nawiedziliśmy Górę Karmel i przywieźliśmy szkaplerze, można będzie je nabyć za tydzień w kościele i na cmentarzu.
 6. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii. Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 na cmentarzu, przewodniczył będzie Ksiądz Jerzy Duda, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Siedleckiej. Tym samym nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Zapraszamy na cmentarz już od godz. 11.15 będziemy odmawiali różaniec z czytaniem kartek wypominkowych.
 7. Uroczystość Odpustowa na cmentarzu jest doskonałą okazją do tego aby zrobić porządek na grobach najbliższych, tak aby pomiędzy Wielkanocą a Wszystkimi Świętymi uporządkować groby. Bardzo prosimy przy sprzątaniu grobów bliskich, zwrócić uwagę na sąsiednie groby, może warto sprzątnąć stare znicze czy wyrwać chwasty z sąsiedniego grobu, o który nikt nie dba. Zapewne my również mamy groby bliskich gdzieś daleko w Polsce, byłoby miło gdyby ktoś miejscowy wyrwał choć chwasty. Jeżeli to możliwe to zadbajmy również o groby zupełnie zapomniane. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci i odpadów do wyznaczonych boksów, zgodnie z umieszczonymi w nich napisami. Pod żadnym pozorem nie można wyrzucać śmieci gdzie popadnie. Na cmentarzu w czasie odpustu Druhowie Strażacy będą kierowali ruchem.
 8. Sprawy gospodarcze.
  – w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie na rewitalizację Kaplic – Grot, przy naszym kościele. Dofinansowanie przekazała Pani Marszałek Ewa Orzełowska. Prace nad przywróceniem pierwotnej świetności naszych grot rozpoczną się w pierwszym możliwym dla wykonawcy terminie. Oczywiście musimy mieć również wkład własny w ten remont.
  – Komplet trzech nowych, uroczystych ornatów, ofiarowanych przez ks. Prałata, ks. Wojciecha Kamińskiego i ks. Proboszcza zostanie poświęcony w czasie odpustu.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na Misje KŻRK MB Różańcowej zel. Błażejczuk Alina – 100 zł, i koło MB Przeczystej – 100 zł, KŻRK zel. Kazimieruk Marianna – 200 zł. Bezimienny właściciel tartaku z Łosic ofiarował 5 ławek, które wykorzystamy na odpuście na cmentarzu.
 10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Krzysztof Kowalczuk. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00.
 11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów oraz udanego wypoczynku.
(Czytany w sumie: 413 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie