OGŁOSZENIA – XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018

14 lipca 2018
OGŁOSZENIA – XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018
  1. Czas urlopów i wakacji dla jednych jest okazją do wypoczynku, dla innych jest okresem wytężonej pracy. W tym czasie pamiętajmy aby docenić wysiłek rolników i podziękować im za ciężką i wytężoną pracę nad zdobywaniem chleba powszedniego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ciężko pracują gdy my mamy wakacje.
  2. Dzisiejsza niedziela to dzień Uroczystości Odpustowej w naszej parafii – Odpust Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczysta Suma Odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00 , której przewodniczył będzie Jerzy Duda – pochodzący z naszej parafii, który obecnie kieruje jednym z wydziałów Kurii Biskupiej. Przed sumą o godz. 11.15, na cmentarzu, modlitwa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, istnieje możliwość wypełnienia i dodania kartki wypominkowej na cmentarzu. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele. Ofiary zbierane na tacę na cmentarzu przeznaczone będą w całości na prace gospodarcze na cmentarzu.
  3. Po Mszy św. w zakrystii możemy nabyć Szkaplerze, które przywieźliśmy z Góry Karmel z Ziemi Świętej w czasie ostatniej pielgrzymki do Ziemi Św. Wartość Szkaplerza i obietnice związane z jego noszeniem opisujemy szerzej na naszej stronie parafialnej. Pamiętajmy jednak, że szkaplerz może nałożyć tylko kapłan.
  4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uporządkowali groby swoich bliskich. Przez ostatnie dni widać było wzmożony ruch na cmentarzu. Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na nasz apel z ubiegłego tygodnia. Przy tej okazji informujemy, że istnieje możliwość zlecenia Opiekunowi Cmentarza całorocznej opieki nad konkretnym grobem i terenem wokół niego. Wszystkie informacje dotyczące naszego cmentarza, łącznie z wirtualnym cmentarzem, dostępne są na parafialnej stronie internetowej w zakładce “CMENTARZ”. Tam też możemy sprawdzić do kiedy mamy opłacone pokładne.
  5. W najbliższy czwartek – Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii Świętego. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną św. Jana Pawła II na specjalnie przygotowanych kartkach.
  6. Za tydzień w niedzielę odpust św. Jakuba w Przesmykach o godz. 12.00.
  7. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę – 14 dni rekolekcji w drodze. Zachęcamy również do Duchowej Pielgrzymki, która przeznaczona jest dla osób, które w sposób duchowy chcą łączyć się z pielgrzymami na trasie. Karty duchowego uczestnictwa wyłożone są na ostatnich ławkach pod chórem. Intencje duchowego pielgrzyma można przynosić do zakrystii. Na szlaku pielgrzymki pielgrzymi będą omadlać te intencje w modlitwie różańcowej i złożą je przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Dziękujemy za ofiary pieniężne przeznaczone na cele organizacyjne naszej grupy i całej pielgrzymki. Z serca dziękujemy. W czasie trwania pielgrzymki od 1 do 14 sierpnia planujemy codziennie w naszym kościele Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Prosimy aby ‘starzy” pielgrzymi zarezerwowali sobie ten czas na wspólną modlitwę.
  8. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na renowację Grot przy kościele – bezimienna z ul. Sokołowskiej 1000 zł. Bóg zapłać.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Krystyna Gmitruk i Irena Kalicka.
  10. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego świętowania odpustu.
(Czytany w sumie: 351 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie