OGŁOSZENIA – XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018

21 lipca 2018
OGŁOSZENIA – XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018
 1. Trwa pełnia lata, czas wakacji i urlopów. Nie wszyscy jednak mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i zawsze w czasie ich pracy życzmy im Szczęść Boże. Może warto powrócić do tego pięknego zwyczaju życząc sobie w czasie pracy “Szczęść Boże”.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu uczestniczyli w uroczystościach odpustowych na cmentarzu. Mimo deszczowej pogody było nas bardzo dużo. To bardzo budujące, że pamiętamy o naszych zmarłych, ale również o parafialnym odpuście.
 3. Dzisiaj po południu Dni Łosic – ciąg dalszy. O godz. 14.30 wyruszy parada pojazdów zabytkowych i nietypowych. Po godz. 15.00 blok artystyczny i wiele atrakcji na Targowicy Miejskiej.
 4. W środę, 25 lipca w liturgii wspominamy św. Krzysztofa Patrona – Kierowców i Podróżujących. Po Mszy św. wieczorowej poświęcenie pojazdów: samochodów, motorów i rowerów itd. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy zakupili pojazdy w ubiegłym roku i poruszają się nie poświęconymi pojazdami. Pojazdy będziemy święcili przy ulicy Berka Joselewicza, a samochody będą jechały z parkingu i od ulicy Narutowicza w kierunku ul. Międzyrzeckiej. Na czas poświęcenia ulica Berka Joselewicza będzie jednokierunkowa. Ksiądz będzie stał w jednym miejscu, przy tylnej bramie kościoła.
  Przy tej okazji zachęcamy do odmawiania modlitwy lub wykonania znaku krzyża przed każdą podróżą.
 5. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków. W bocznym ołtarzu, po prawej stronie, mamy obraz św. Joachima i Anny.
 6. Wszystkim, którzy chcą wyruszyć w Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie 13, przekazujemy podstawowe informacje. Zapisy i zdanie bagaży: 31 lipca (wtorek) w godz. 16.00-18.00 w naszej kawiarence. Przy zapisach potrzebny jest numer PESEL; w przypadku osób niepełnoletnich – zgoda rodziców oraz dorosły opiekun na trasie. Bagaż podstawowy nie powinien przekroczyć 15 kg. Wyjście Pielgrzymki: 01 sierpnia (środa) – po Mszy Św. o godz. 7.00 w naszym kościele. Zapraszamy do odprowadzenia pielgrzymów, w tym roku odprowadzimy pielgrzymów do Zajazdu Państwa Oleksiuków. Intencje duchowych pielgrzymów prosimy składać w zakrystii. Za tydzień w niedzielę 29 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnie spotkanie informacyjno – organizacyjne dla pielgrzymów. Od 1 do 14 sierpnia zapraszamy Pielgrzymów Duchowych na Apele Pielgrzymkowe do naszego kościoła o godz. 20.30.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii przy kościele i na cmentarzu.
 8. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na renowację Grot przy kościele – bezimienna z ul. Majora Zenona – 100 zł. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłym tygodniu nikt nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych.
 10. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy wiele radości i uśmiechu w rozpoczynającym się tygodniu.
(Czytany w sumie: 281 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie