OGŁOSZENIA – XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018

28 lipca 2018
OGŁOSZENIA – XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018
 1. Mija połowa wakacji. W środę rozpoczniemy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak na płaszczyźnie religijnej jak i historycznej. 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca wspominamy sierpniowe wydarzenia na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy także „Cud nad Wisłą” z 1920 rok. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego czy znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 2. W środę wyruszą na trasę Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę w grupie nr. 13 z Dekanatu Łosickiego, pod przewodnictwem ks. Tomasza Oponowicza. Zachęcał nas do tego w kazaniu ks. Tomek. Dziękujemy mu za to, że podjął się przewodniczenia naszej grupie pielgrzymkowej. W środę o godz. 7.00 sprawowana będzie, w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy na Mszę św. wszystkich, którzy mogą przyjść. Będziemy prosili pielgrzymów, aby modlili się w naszych intencjach i zanieśli je przed Tron Jasnogórskiej Pani. Po Mszy św. o godz. 7.00 odprowadzimy pielgrzymów do Zajazdu “U Olka”, gdzie jesteśmy zaproszeni na poranną kawę. Odprowadzając pielgrzymów dajemy świadectwo naszej wiary, oni mają do przejścia ponad 400 kilometrów. Intencje, które chcemy przekazać pielgrzymom możemy składać w zakrystii.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać aptekom państwa Margraf i Stefaniuk oraz przychodni Eskulap za ofiarowanie na pielgrzymkę leków i środków opatrunkowych.
 4. We wtorek w godzinach od 16 do 18 zapisy do naszej grupy i zdawanie bagaży w kawiarence parafialnej. Po Mszy św. wieczorowej ostatnie spotkanie przed pielgrzymką. Przypominamy niezdecydowanym, że można dołączyć do pielgrzymki w późniejszych dniach.
 5. Przez cały czas trwania Pieszej Pielgrzymki zapraszamy Pielgrzymów Duchowych na Mszę św. wieczorową. Będziemy łączyli się w modlitwie z pielgrzymami, którzy wędrują oraz będziemy za nich się modlić, aby szczęśliwie doszli do celu pielgrzymki. Zapraszamy wszystkich, ale zwłaszcza tych, którzy kiedykolwiek byli na pielgrzymce i znają smak pielgrzymowania na Apele Pielgrzymkowe o godz. 20.30. Pielgrzymi po całym dniu maszerowania gromadzą się codziennie na Apelu, a my w kościele będziemy tworzyli z nimi duchowy most łączności. Oni na trasie pielgrzymki – a my w kościele.
 6. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z tym odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka w małym kościółku w Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzymał odpust zupełny.
 7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W Pierwszy Piątek, Msza św. wieczorowa w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu za nasze grzechy. W Pierwszą Sobotę, Sercu NMP. Każdy kto chce, może dołączyć się do intencji wynagradzającej.
 8. Sprawy gospodarcze. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze prowadzone w naszej parafii. W najbliższym czasie wszystkie ofiary przeznaczamy na wkład własny, który jesteśmy zobligowani włożyć do projektu odnowienia naszych Grot przed kościołem. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego na ten cel, ale konieczny jest jeszcze wkład własny.
 9. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na remont grot: bezimienna ofiara z Nowosielca 2000 zł jako dziękczynienie za otrzymane łaski.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Samociuk, Janusz Budka vel Cieśluk, Zenon Roszczak – pogrzeb w czwartek o godz.10.00.
 11. Naszym Parafianom i Gościom przypominamy, że połowa wakacji już za nami. Życzymy Bożego błogosławieństwa na drugą połowę.:-).
(Czytany w sumie: 344 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie