OGŁOSZENIA – XVIII Niedziela Zwykła – 5.08.2018

4 sierpnia 2018
OGŁOSZENIA – XVIII Niedziela Zwykła – 5.08.2018
 1. Trwa Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasna Górę. Nasi pielgrzymi przekroczyli już Wisłę. Każdego dnia Katolickie Radio Podlasie podaje bieżące informacje, transmituje rozmowy i świadectwa z trasy pielgrzymki. Natomiast na naszym parafialnym profilu facebook-owym codziennie zamieszczamy zdjęcia z pielgrzymowania naszej grupy. Zapraszamy do polubienia parafialnego profilu FB. Pielgrzymi z grupy trzynastej, przesyłają nam wszystkim pozdrowienia i zapewnienie o pamięci modlitewnej. Każdego dnia łączymy się w modlitwie z pielgrzymami na Mszy św. wieczorowej gdzie kazania są rozważaniami pielgrzymkowymi. Zapraszamy również na Apele Pielgrzymkowe o godz. 20.30, które mają niepowtarzalną pielgrzymkową atmosferę. Bardzo wiele osób korzysta już z tej formy pielgrzymowania duchowego ale zapraszamy kolejne osoby, zwłaszcza tych, którzy mają do omodlenia swoje intencje lub kiedyś pielgrzymowali. Warto tu być.
 2. Jeszcze dzisiaj w nocy, po Apelu, ks. Paweł pojedzie do pielgrzymów na trasie. Możemy podać dla pielgrzymów napoje, słodycze, ciasto czy rzeczy osobiste. Możemy również podać intencje duchowego pielgrzyma lub prośbę o modlitwę.
 3. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą nabożeństwo wypominkowe, a po sumie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszej Niedzieli.
 4. Jutro wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie na Górze Tabor było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Każdemu z nas Przemienienie Pańskie pokazuje ostateczny kierunek życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00.
 5. We wtorek Msza św. wieczorowa w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach. Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i czytanie kartek wypominkowych.
 6. Za tydzień w niedzielę Słowo Boże wygłosi Andrzej Kobyliński, nasz ziomek, pracujący obecnie na misjach w Burkina Faso. Po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na misje.
 7. We wtorek 14 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00, wyruszy z naszej parafii, Łosicka Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Paweł Padysz, pójdzie również ks. Sebastian Mućka. Ta jednodniowa pielgrzymka jest doskonałą okazją do omodlenia swoich intencji i ważnych życiowych spraw. Planujemy również pieszy powrót pielgrzymów z Leśnej oraz uroczyste ich powitanie. Przygotowaliśmy specjalne znaczki dla każdego pielgrzyma. Taki znaczek otrzyma każdy, kto się zapisze na tę pielgrzymkę w zakrystii. Listę z uczestnikami umieścimy w archiwum parafialnym. Zapisywać się możemy już dzisiaj oraz przez cały tydzień aż do wyjścia pielgrzymki. Niech następne pokolenia wiedzą kto chodził na tę pielgrzymkę.
 8. Sprawy gospodarcze. W ostatnim czasie zakupiliśmy na cmentarz termiczny kontener, który będzie pomieszczeniem socjalnym dla Opiekuna Cmentarza, zwłaszcza w czasie zimy oraz miejscem przechowywania sprzętu i ciągnika na cmentarzu.
  – w ubiegłym tygodniu dwa razy, ktoś uparł się, żeby przewracać tuje przy wjeździe na parking przy starej plebanii. Informujemy, że teren jest monitorowany i nie ma problemu w ustaleniu sprawców. Nie zgłosiliśmy tego na Policję bo sprawa jest drobna, ale zgłosimy to następnym razem i będzie komuś, albo jego rodzicom, bardzo wstyd.
 9. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze przy parafii, zwłaszcza na remont Grot przed kościołem. Bezimienna z ul. Kościuszki – 1000 zł, bezimienna z ul. Spokojnej – 1500 zł. Bezimienne Małżeństwo z racji 40-sto lecia małżeństwa ufundowało pozłacaną Kustodię – jest to naczynie liturgiczne do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać.
 10. W ubiegłym tygodniu nikt z naszych parafian nie odszedł do wieczności. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych.
 11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli a po następnej niedzieli całymi rodzinami szykujemy się na pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej.
(Czytany w sumie: 330 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie