OGŁOSZENIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018

11 sierpnia 2018
OGŁOSZENIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018
  1. Dziękujemy Ojcu Andrzejowi Kobylińskiemu – misjonarzowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych w jego pracy misyjnej w Burkina Faso.
  2. Jutro wypada 13-sty dzień miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy po Mszy św. wieczorowej na Procesję Fatimską ulicami naszego miasta. Tym razem pójdziemy na cmentarz. Matka Boża w objawieniach zachęca do modlitwy i pokuty oraz do publicznego wyznania wiary. To właśnie dlatego wychodzimy na ulice naszego miasta, chcemy to również czynić z Kościołem Cierpiącym w czyśćcu. Nie każdy z nas może wziąć udział w pielgrzymce do Częstochowy czy do Leśnej, ale w Procesji Fatimskiej może wziąć udział każdy. Pójdziemy ulicami: Rynek, Bialską, wejdziemy na cmentarz, Moniuszki i Berka Joselewicza. Prosimy o zabranie zniczy. Na koniec Procesji będzie Apel Pielgrzymkowy. Dzisiaj i we wtorek apel o 20.30.
  3. We wtorek o godz. 6.00 rano Piesza Pielgrzymka Podlaska dotrze na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi przed cudownym obrazem Królowej Polski złożą swoje i nasze intencje. W naszej grupie ostatecznie pielgrzymowało ponad 120 osób, to sporo więcej niż w ubiegłym roku. Na naszym parafialnym profilu Facebook-owym jest bogata foto relacja z każdego dnia pielgrzymki oraz pielgrzymki duchowej. Już dzisiaj dziękujemy ks. Tomaszowi i wszystkim pielgrzymom za czterysta kilometrów pielgrzymowania i to w takim upale. Pielgrzymowali także w naszych intencjach. Bogu Chwała za tę pielgrzymkę.
  4. Również we wtorek 14 sierpnia, po Mszy św. o godz. 7.00, wyruszy z naszej parafii, 86 Łosicka Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej. To pewnego rodzaju sztafeta pielgrzymkowa. Przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Paweł ale pójdzie również ks. Sebastian oraz kleryk Mateusz. Silna grupa Przewodników. Ta jednodniowa, historyczna pielgrzymka, jest doskonałą okazją do omodlenia swoich intencji i ważnych życiowych spraw. Bardzo prosimy aby Ci, którzy wybierają się, zapisali się po Mszy św. w zakrystii. Otrzymamy pamiątkowy znaczek, który trzeba zabrać ze sobą. Bagaże pielgrzymi mogą zdać na samochód przed Mszą św. o godz. 7.00, we wtorek z tyłu kościoła, na parkingu. Dziękujemy aptece Państwa Margraf za leki na tę pielgrzymkę i Panu Krzysztofowi Rumikowi z firmy Rolmix za samochód bagażowy. Już dzisiaj również dziękujemy zaangażowanym w służbę porządkową, techniczną i medyczną. We wtorek nie ma Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 oraz do odprowadzenia pielgrzymów do rogatek miasta.
  5. W środę 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w niedzielę. Porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem wieczorowej Mszy św., która będzie sprawowana po powrocie Pielgrzymki z Leśnej Podl. ok. godz. 20.00, ale o tym zawiadomią nas długo bijące dzwony. Zapraszamy do powitania pielgrzymów przy cmentarzu i na rynku oraz na Mszę św. ok godz. 20.00.
  6. W Polsce Uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas każdej Mszy Św. Bukiety i wianki ziół, kwiatów i warzyw, przynosi, każdy kto ma choćby przydomowy ogródek, a nie tylko rolnicy – to nie są dożynki. W ten sposób dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów w święto Matki Bożej, która jest najdoskonalszym owocem całej ludzkości. 15 sierpnia do kościoła, każdy przychodzi z bukietem dla Matki Bożej. Podtrzymajmy tę piękną tradycję.
  7. W najbliższy czwartek, Trzeci Czwartek Miesiąca – zapraszamy na Nowennę za przyczyną Świętego Jana Pawła II o godz. 17.45, a po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania swoich osobistych intencji, za przyczyną świętego, na specjalnie przygotowanych kartkach z wizerunkiem Jana Pawła, który można oderwać na pamiątkę. Kartki wyłożone są przy ołtarzu Matki Bożej lub w przedsionku kościoła.
  8. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze przy parafii, zwłaszcza na planowany remont Grot przed kościołem. Bezimienna z ul. Siedleckiej – 500 zł. Bóg zapłać.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Sitkewicz oraz Zofia Michalak (pogrzeb jutro o godz. 15.30). Wieczny odpoczynek raz Im dać Panie….
  10. Naszym Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej na drogach życiowej pielgrzymki……
(Czytany w sumie: 418 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie