OGŁOSZENIA – XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018

18 sierpnia 2018
OGŁOSZENIA – XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018
 1. W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W środę, 22 sierpnia, będziemy wspominali w liturgii Maryję – Królową. Nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Maryi swoje losy. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego obrał Maryję za Królową Polski. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia będziemy świętowali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 2. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę już za nami. Dziękujemy ks. Tomkowi i pielgrzymom z grupy trzynastej za podjęcie trudu pielgrzymiego. Spotkanie popielgrzymkowe 2 września po Mszy św. wieczorowej. Dziękujemy również pielgrzymom do Leśnej Podlaskiej za bardzo liczną reprezentację naszej parafii w głównych uroczystościach w Leśnej. Dziękujemy zwłaszcza ks. Pawłowi i ks. Sebastianowi za prowadzenie tej pielgrzymki. Dziękujemy również Pielgrzymom Duchowym za uczestnictwo w Apelach Pielgrzymkowych. Zdjęcia ze wszystkich pielgrzymek dostępne są na stronie parafialnej i parafialnym FB.
 3. W dniach 14 – 16 września wybieramy się na trzydniową Parafialną Pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Kalwarii i Wadowic. Osoby, które się zapisały proszone są o odbiór niezbędnych dokumentów w zakrystii, koniecznie jeszcze dzisiaj. W związku z tym, że ktoś zrezygnował są jeszcze dwa wolne miejsca.
 4. W najbliższą sobotę w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Z naszej parafii do Leśnej Podlaskiej, w sobotę o godz. 9.00, pojedzie autokar na tę pielgrzymkę. Zachęcamy zelatorów i członków Kółek Różańcowych do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy u Pana Kazimierza Jakimiuka po Mszy św. w zakrystii.
 5. Za tydzień w niedzielę Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w parafii, przy kościółku i na cmentarzu. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczamy na zewnętrzne odnowienie Kaplic – Grot przed kościołem.
 6. Starosta Powiatu Łosickiego Bożena Niedzielak zaprasza do wzięcia udziału w koncercie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koncert odbędzie się 23 sierpnia – czwartek o godz. 18.00 w Łosickim Domu Kultury. Wstęp wolny. Koncert został przygotowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie.
 7. Sprawy gospodarcze.
  Otoczenie kościółka św. Stanisława
  po odnowieniu wygląda imponująco. Wiele osób w ciągu dnia korzysta z tego miejsca odpoczynku, były tam śpiewane majówki, czerwcówki. Wokół Kościółka posadziliśmy bardzo wiele krzewów i bylin. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców ul. 1-go Maja o to, aby się zorganizowali i regularnie usuwali chwasty i zbędną trawę, które wyrastają pomiędzy krzewami. Nie ma tam wiele pracy ale trzeba to robić systematycznie. Kościółek jest dumą tej ulicy i nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że zarośnięty będzie odstraszał a nie przyciągał. Bardzo prosimy mieszkańców ul. 1-go Maja o zorganizowanie się, przechodzicie tam codziennie i widzicie co się dzieje. Kościółek to nasze wspólne dobro.
 8. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze przy parafii, zwłaszcza na planowany remont Grot przed kościołem. Bezimienna z ul. Leśnej – 500 zł. z ul. Kolejowej – 1000 zł, bezimienna złożona na tacę – 500 zł, bezimienna spoza Łosic – 500 zł. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Andrzej Biełuszko (pogrzeb we wtorek o 11). Wieczny odpoczynek raz Mu dać Panie….
 10. Choć większość wakacji już za nami, to wszystkim, którzy korzystają jeszcze z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
(Czytany w sumie: 312 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie