Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła – 26.08.2018 – Uroczystość MB Częstochowskiej

25 sierpnia 2018
Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła – 26.08.2018 – Uroczystość MB Częstochowskiej
 1. Dzisiaj w Polskim Kościele przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, Patronki Naszego Narodu. Matce Bożej, zwłaszcza dzisiaj, zawierzamy sprawy naszej Ojczyzny.
  1. Wakacje, urlopy, wyjazdy dobiegają końca. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Dziękujemy Panu Bogu za dar bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku i prosimy o Boże Błogosławieństwo na kolejny rok pracy.
 2. W sobotę 1 września. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy w szczególniejszy sposób pamiętali o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu Pierwsza Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. W Pierwszą Sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Sercu NMP rano i wieczorem. W Pierwszą Niedzielę przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb prac gospodarczych w naszej parafii. W tym roku planujemy jeszcze, jeżeli pogoda pozwoli, odnowienie grot, ułożenie przynajmniej jednej alejki na cmentarzu, wymianę ogrodzenia budynków parafialnych.
 5. Osoby, które zapisały się na Parafialną Pielgrzymkę do Lourdes proszone są o odbiór dokumentów w zakrystii. Jeżeli kogoś dzisiaj nie ma w kościele, prosimy aby dać mu znać, niech odbierze dokumenty jak najszybciej w najbliższym tygodniu.
 6. 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje “Stadion Młodych”. Jest to już kolejna edycja jednodniowego spotkania, kiedy to cały Stadion Narodowy wypełnia się po brzegi dla Jezusa. Chcemy zorganizować grupę z naszej parafii. Zapisać sie może każdy, kto czuje się młodym. Bliższych informacji udziela ks. Paweł.
 7. 8 sierpnia w Sarnakach, u Państwa Nowosielskich, spłonęły budynki gospodarcze razem z tegorocznymi zbiorami. Na szczęście nikt nie zginął i nie ucierpiały zwierzęta. Niestety gospodarze zostali bez budynków i bez paszy dla zwierząt. Jeżeli jest to możliwe, to prosimy aby zorganizować się i pomóc pogorzelcom czy to dostarczając słomę, siano, zboże lub wesprzeć odbudowę budynków gospodarczych. Więcej informacji w Starostwie Łosickim. Pogorzelcom trzeba pomóc, nigdy nie wiadomo czy nie będziemy w podobnej sytuacji.
 8. Sprawy gospodarcze.
  Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje tym mieszkańcom, którzy mieszkają przy Kościółku św. Stanisława, za usunięcie chwastów z terenu kościółka. Mamy nadzieję, że ten teren będzie objęty stałą troską i opieką okolicznych mieszkańców.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Marta Kasprzyk oraz Ewa Anna Kozłowska. Wieczny odpoczynek raz Im dać Panie….
 10. W tym roku wyjątkowo pierwszego września nie ma rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, dlatego tym bardziej pamiętajmy o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i módlmy się gorliwie aby nigdy nie dotknęła nas pożoga wojenna.
(Czytany w sumie: 274 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie