Ogłoszenia – 22 Niedziela Zwykła, 2.09.2018

1 września 2018
Ogłoszenia – 22 Niedziela Zwykła, 2.09.2018
 1. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy Panu Bogu za dar wakacyjnego odpoczynku i prosimy o Boże Błogosławieństwo na kolejny rok pracy szkolnej i katechetycznej. Chcemy rozpocząć Nowy Rok Szkolny z Bogiem i z Bożym Błogosławieństwem. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty na uroczystą Mszę św. rozpoczynającą Rok Szkolny w poniedziałek o godz. 8.00.
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą nabożeństwo wspominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. We wtorek, Pierwszy Wtorek Miesiąca, przed wieczorową Mszą św. Nabożeństwo Wypominkowe oraz Msza św. w intencji polecanych w ubiegłorocznych wypominkach. Przypominamy, że w każdy Pierwszy Wtorek Miesiąca, przez cały rok, sprawowana jest Msza św. w intencji tych zmarłych, których imiona zapisaliśmy na kartkach wypominkowych.
 4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na nabożeństwo w czasie którego będziemy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Zapraszamy również na Nabożeństwo wynagradzające w Pierwszy Piątek Miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 oraz przed wieczorową Mszą św.
 5. W sobotę, 8 września, Święto Narodzenia NMP, tradycyjne nazwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. tego dnia o godz. 6.30 i 18.00. Po Mszach św. będziemy święcili ziarno siewne i nasiona kwiatów i warzyw do przyszłych zasiewów. Zachęcamy do przyniesienia w sobotę ziarna i nasion do kościoła.
 6. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry uczniom klas pierwszych. Na tę Mszę św. dzieci klas pierwszych zabierają ze sobą tornistry razem z wyposażeniem. Również od przyszłej niedzieli Msza św. o godz. 10.30 będzie dedykowana szczególnie dla dzieci. Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami. Przygotowujemy specjalne kazania, specjalne błogosławieństwo dzieci oraz “Ziarenka”. Jeżeli to możliwe osoby starsze zapraszamy do wybrania innej godziny Mszy św.
 7. Po wakacyjnej przerwie swoją roczną pracę wznawia nasza Parafialna Scholka. Próby odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczorowej, pod opieką Pana Organisty i ks. Tomka. Zapraszamy chętne dzieci, a Rodziców prosimy aby zachęcili swoje pociechy do tej formy Służby Liturgicznej. Ksiądz Tomek zaprasza również młodzież do KSM-u, spotkania w każdy piątek o godz. 20.00. Ksiądz Paweł natomiast zbiera chętnych kandydatów na ministrantów, zapisy u ks. Pawła.
 8. Starosta Powiatu Łosickiego i Burmistrz Miasta i Gminy Łosice serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowe, które odbędą się za tydzień 9 września. Msza św. w naszym kościele o godz. 12.00 z udziałem wieńców dożynkowych ze wszystkich gmin powiatu. Po Mszy św. Uroczysty Przemarsz Korowodu Dożynkowego na Targowicę Miejską, a tam prezentacja wieńców oraz ceremonia dzielenia się chlebem.
 9. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bezimienne małżeństwo z ul. Targowej złożyło ofiarę na zakup nowego niedzielnego ornatu w kolorze fioletowym. Jest możliwość ufundowania jeszcze dwóch ornatów w kolorze białym i czerwonym.
 10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Kondraciuk, Anna Chomiuk oraz Edyta Latus (pogrzeb we wtorek o godz. 15) . Wieczny odpoczynek raz Im dać Panie….
 11. Dzieciom i młodzieży z naszej parafii życzymy dobrego rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego oraz Bożego Błogosławieństwa w całym nowym roku szkolnym. Szczęść Boże.
(Czytany w sumie: 340 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie