Ogłoszenia – 23. Niedziela Zwykła – 9.09.2018

8 września 2018
Ogłoszenia – 23. Niedziela Zwykła – 9.09.2018
 1. Uzdrowienie głuchoniemego przez Chrystusa, w dzisiejszej Ewangelii, jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na słuchanie i mówienie. Chrystus każdego z nas wciąż pragnie uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej.
 3. Również dzisiaj na sumie Dożynki Powiatu Łosickiego. Będziemy dziękowali Panu Bogu za dar chleba powszedniego a następnie w barwnym korowodzie przemaszerujemy na Miejską Targowicę gdzie będzie dalsza część uroczystości dożynkowych. Starosta Powiatu Bożena Niedzielak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mariusz Kucewicz serdecznie zapraszają.
 4. We wtorek 11 września mija 17 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych oraz pomódlmy się w intencji pokoju, wzajemnego zrozumienia i poszanowania w Europie i w naszej Ojczyźnie.
 5. W czwartek, 13-sty dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej tradycyjnie wyruszy Procesja Fatimska ulicami naszego miasta. Tym razem pójdziemy ulicami: Rynek, 1-go Maja, Błonie, Tysiąclecia, Narutowicza. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej procesji z figurą Matki Bożej. Jest to już przedostatnia procesja w tym roku. Na procesję prosimy zabrać lampiony.
 6. W piątek, 14-go września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, upamiętniające odnalezienie przez św. Helenę relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.
  W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła, czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Z racji tego święta warto uporządkować na jesień otoczenie przydrożnych krzyży. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00, po każdej Mszy św. ucałujemy Krzyż z drzewa oliwnego, przywieziony przez pielgrzymów z Ziemi św.. Krzyż ten był wniesiony przez pielgrzymów na Golgotę i do Grobu Pańskiego, są w nim również cząstki Ziemi Świętej.
 7. W piątek wyjeżdża nasza Parafialna Pielgrzymka do Częstochowy, Krakowa, Kalwarii i Wadowic.
 8. Za tydzień odpust Matki Bożej Bolesnej w Próchenkach.
 9. W niedzielę, 16 września odbędzie się spotkanie pielgrzymkowe naszej Grupy 13. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 18 W kościele parafialnym, zaś dalsze punkty programu realizować będziemy w kawiarence i na placu parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich Pątników, pielgrzymów duchowych i przyjaciół naszej Grupy.
 10. Po Mszy św. przy głównej bramie, Arcybractwo Straży Honorowej rozprowadza kalendarze na 2019 rok.
 11. Po przerwie wakacyjnej swoją pracę rozpoczyna nasz parafialny chór oraz scholka dziecięca. Ksiądz Tomasz razem z Panem Organistą zapraszają na próbę chóru w czwartek o godz. 19.00 w salce katechetycznej oraz scholi w piątek po Mszy wieczorowej również w salce katechetycznej . Zapraszamy na te próby nowe osoby i dzieci, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana w scholi i chórze.
 12. W naszym Diecezjalnym Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, dobiegają końca prace przy budowie Domu Pielgrzyma. Ten dom będzie służył nam, którzy nawiedzamy to sanktuarium. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Za tydzień po każdej Mszy św. będziemy mieli możliwość złożenia do puszek dobrowolnych cegiełek na ten cel.
 13. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Ofiara bezimienna z ul. Narutowicza na kostkę na cmentarzu – 100 zł. Bóg zapłać.
 14. W ubiegłym tygodniu nikogo z naszych Parafian nie odprowadziliśmy na cmentarz. Polećmy Panu naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek raz im dać Panie….
 15. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego tygodnia i korzystania z ostatnich ciepłych dni tego lata. Szczęść Boże.
(Czytany w sumie: 321 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie