Ogłoszenia – 24. Niedziela Zwykła – 16.09.2018

15 września 2018
Ogłoszenia – 24. Niedziela Zwykła – 16.09.2018
 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach. Przy tej okazji zachęcamy do korzystania z naszych diecezjalnych mediów: Katolickiego Radia Podlasie, Portalu podlasie24.pl oraz Echa Katolickiego.
 3. Wczoraj nasza Parafialna Pielgrzymka uczestniczyła w uroczystościach diecezjalnych w Krakowie. Diecezja Siedlecka w swojej historii należała administracyjne do Krakowa i to tam unici chodzili w pielgrzymkach aby przyjąć chrzest, zawrzeć sakrament małżeństwa lub wyspowiadać się. Fatorelacja z uroczystości w Krakowie na naszym parafialnym profilu FB. Dzisiaj pielgrzymi nawiedzają Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice.
 4. Tomasz zaprasza pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki, dzisiaj na popielgrzymkowe spotkanie, po Mszy św. wieczorowej do kawiarenki parafialnej.
 5. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez cały tydzień na wieczorowych Mszach św., przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców. W szczególny sposób zapraszamy we wtorek młodzież, która w tym roku będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Po wspólnej adoracji kandydaci będą mieli pierwsze spotkanie organizacyjne.
 6. W środę na Mszę Św. o godz. 18.00 ks. Paweł zaprasza dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do I Komunii Świętej. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne, a po nim będzie możliwość zapisania dzieci jako kandydatów do Pierwszej Komunii św. Prosimy aby z dziećmi przyszli rodzice.
 7. W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II i możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji do nowenny. Msza św. wieczorowa sprawowana będzie w intencji uczestników nowenny oraz w intencjach zapisanych na kartkach.
 8. Ksiądz Paweł zaprasza w sobotę o godz. 10.00 na spotkanie ministrantów do kawiarenki parafialnej. Tego dnia będzie możliwość zapisania nowych kandydatów do służenia. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służenia przy ołtarzu.
 9. W sobotę na wieczorowej Mszy św. będziemy modlili się w intencji naszego Tomasza Oponowicza z racji Jego Imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza pielgrzymów i grupy parafialne. Po Mszy św. możliwość złożenia życzeń ks. Tomkowi.
 10. W naszym Diecezjalnym Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, dobiegają końca prace przy budowie Domu Pielgrzyma. Po Mszy św. składając dobrowolną ofiarę do puszek mamy możliwość wesprzeć budowę Domu Pielgrzyma, który będzie również nam służył, gdy będziemy pielgrzymowali do tego sanktuarium.
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Ofiara bezimienna na kostkę na cmentarzu – 200 zł., bezimienna z ul. Ogrodowej również na kostkę na cmentarzu – 100 zł. KŻRK z Chotycz i Toporowa zelatorka Anna Wróbel 320 zł na remont wnętrza kościółka św. Stanisława. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Horbowicz. Wieczny odpoczynek raz Mu dać Panie….
 13. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa a solenizantom i jubilatom wielu łask Bożych. Szczęść Boże
(Czytany w sumie: 321 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie