Ogłoszenia – 25. Niedziela Zwykła – 23.09.2018r.

22 września 2018
Ogłoszenia – 25. Niedziela Zwykła – 23.09.2018r.
 1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
 2. We wtorek 25 września na parkingu przy plebanii będą zbierane nieodpłatnie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne. Elektro śmieci można składać od godz. 8.00 do 10.00. Po godz. 10.00 nie będą już przyjmowane.
 3. W środę wyjedzie do Lourdes we Francji nasza Parafialna Pielgrzymka. Okazją do pielgrzymowania jest 160-lecie objawień Maryjnych. Pielgrzymi w Grocie Massabielskiej będą polecali MB całą naszą parafię.
 4. W sobotę przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że Pan Bóg powierzył Aniołom opiekę nad ludźmi, a Archaniołom misję bycia Bożymi posłańcami. Dodatkowo Św. Michał Archanioł jest obrońcą w walce ze złem, a modlitwa za Jego wstawiennictwem pełni rolę egzorcyzmu, który może odmawiać każdy nad sobą lub innymi. Zachęcamy do odmawiania modlitwy za przyczyną św. Michała Archanioła.
 5. W sobotę 29 września o godz. 18.00 rozpocznie się Zygmuntowski Wieczór Chwały. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia Chrystusa, do otrzymania błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wieczór Chwały poprowadzi ks. Sebastian Mućka. Mottem wieczoru są słowa z 1 Listu św. Pawła Apostoła do Tesaloniczan: Słowo, które przekonuje (1 Tes 1,5). Takie wieczory będą się odbywały w naszej parafii cyklicznie. Zapraszamy zwłaszcza osoby utrudzone i obciążone trudem codziennego życia.
 6. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. wieczorowej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Ks. Tomasz zaprasza, jeżeli jest taka możliwość, oboje rodziców.
 7. Również za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze przy parafii.
 8. W ubiegłym tygodniu w okolicach Rynku, ktoś znalazł pokaźną sumę pieniędzy. Uczciwy znalazca przekazał je na Policję. Osoba poszkodowana powinna zgłosić się na Komendę Policji do Dzielnicowego.
 9. Sprawy Gospodarcze.
  – uczestnicy Parafialnej Pielgrzymki do Częstochowy i Krakowa, ofiarowali dla naszej parafii, nowy Maryjny Ornat, który będzie nam służył w czasie świąt Maryjnych. Ornat został już zamówiony. Bóg zapłać.
  – W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy generalny remont mieszkania w budynku parafialnym przy ul. Narutowicza 2B. Mieszkanie do tej pory zajmowała Pani Doktor. Po remoncie zamieszka w nim ks. Sebastian jako nasz Rezydent, pomagający w pracy duszpasterskiej w niedziele i święta.
  – w najbliższym czasie rozpoczniemy prace renowacyjne przy grotach. Prace rozpoczniemy od fundamentów i mamy nadzieję, że uda nam się do zimy przeprowadzić  renowację grot i parkanu.
 10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Ofiara bezimienna z ul. Białostockiej na kostkę na cmentarzu – 200 zł. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Mariusz Bobryk oraz Stanisława Adamiuk (pogrzeb w poniedziałek o godz. 15). Wieczny odpoczynek raz Im dać Panie….
 12. Studentom z naszej parafii, na czele z ks. Sebastianem, przypominamy, że wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć.  Nowy Rok Akademicki już za pasem. A dla nas wszystkich prosimy o Boże Błogosławieństwo
(Czytany w sumie: 425 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie