Ogłoszenia – 26. Niedziela Zwykła – 30.09.2018r.

30 września 2018
Ogłoszenia – 26. Niedziela Zwykła – 30.09.2018r.
 1. Pan Jezus w dzisiejszym fragmencie Ewangelii, uspokaja swoich uczniów mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić. Te sowa, zwłaszcza w dzisiejszym kontekście są bardzo ważne i trafne.
 2. Od jutra we wszystkich kościołach na całym świecie i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy odmawianie różańca. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Październikowym o godz. 16.30, a w niedziele o 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Odmawiając jedną część różańca, czyli pięć tajemnic, w sposób ciągły, możemy uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 3. Maryja w swoich objawieniach zachęcała, abyśmy często odmawiali różaniec. Nie inaczej było w Lourdes 160 lat temu, gdzie swoją prośbę Maryja potwierdziła wieloma cudami. Dzisiaj w godzinach wieczornych wraca nasza Parafialna Pielgrzymka z Lourdes. Pielgrzymi w miejscu objawień modlili się w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej. W przyszłym roku planujemy pielgrzymki z naszej parafii do Rzymu, śladami św. Pawła do Turcji oraz do Ziemi Św. Będziemy informowali o możliwości zapisów.
 4. Jutro także rozpoczyna się nowy Rok Akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego Boskiego Nauczyciela.
 5. Od jutra Msze św. wieczorowe sprawowane będą o godz. 17.00. Tym samym kancelaria księży będzie czynna od 15.30 do 16.30, a Pana Organisty od 16.00 do nabożeństwa. Przypominamy również, że korzystanie z kancelarii parafialnej może być utrudnione wtedy, kiedy są nabożeństwa oraz w soboty, kiedy są śluby. Niedzielne Msze św. wieczorowe nie zostają zmienione, czyli będą o godz. 18.00. Pół godziny przed wieczorową Mszą św. Nabożeństwo Różańcowe.
 6. We wtorek różaniec odmówimy w intencji polecanych w wypominkach w tej intencji będzie również odprawiona wieczorowa Msza św.
 7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. W piątek chcemy wynagrodzić zniewagi, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez nasze grzechy. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. W Pierwszą Niedzielę Adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych po sumie a różaniec o godz.17.30.
 8. W przyszłą niedzielę, za tydzień, będzie miała miejsce Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca aby była to pielgrzymka pokoleniowa, niech wybiorą się na nią dziadkowie, ojcowie i synowie. Program pielgrzymki rozpoczyna sie o godz. 10.00, a o godz. 13.00 Uroczysta Msza św.
 9. Chór parafii Trójcy Świętej “Adoramus” obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę, 6 października o godzinie 19:00 w kościele Trójcy Świętej odbędzie się koncert jubileuszowy na którym wystąpią artyści scen warszawskich Teatru Wielkiego, Opery Narodowej wspólnie z chórem “Adoramus”. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
 10. Wielkimi krokami zbliża się miesiąc listopad. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Bardzo gorącą prośbę kierujemy zwłaszcza do osób, które mają zarezerwowane miejsca na cmentarzu, w których nikt nie jest jeszcze pochowany, prosimy o uporządkowanie tych kwater. Jest ich dość dużo, w większości są one zaniedbane i po prostu szpecą nasz cmentarz. Na ołtarzach bocznych i na ostatnich ławkach wyłożone są już specjalne kartki wypominkowe z porządkiem nabożeństw 1 i 2 listopada na naszym cmentarzu. Porządek nabożeństw odcinamy i zostawiamy sobie a wypełnione kartki możemy złożyć w zakrystii lub wrzucić na tacę. W intencji zmarłych polecanych w tych wypominkach będziemy modlić się przez cały następny rok. Pokażmy dzieciom jak wypełniać kartki wypominkowe, tak aby kiedyś i one zamówiły roczną modlitwę w naszej intencji.
 11. W zakrystii są do nabycia książkowe Kalendarze Rolników.
 12. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach zaprasza na kursy przygotowujące do egzaminów gimnazjalnych. Szczegóły na plakacie.
 13. Sprawy Gospodarcze. Dzisiaj ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb. W przyszłym miesiącu taca w ostatnią niedzielę miesiąca będzie już na ogrzewanie kościoła.
 14. W ubiegłym tygodniu nikt nie umarł. Dobremu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych: Wieczny…
 15. Naszym Parafianom życzymy dobrej, udanej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień i zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe od jutra.
(Czytany w sumie: 390 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie