ogłoszenia – 27. Niedziela Zwykła – 7.10.2018

6 października 2018
ogłoszenia – 27. Niedziela Zwykła – 7.10.2018
 1. Przez cały miesiąc październik w kościołach i we wspólnotach rodzinnych odmawiamy codziennie różaniec. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Matka Boża w swoich objawieniach w Lourdes, Fatimie czy Medjugorie prosiła o codzienne odmawianie różańca, my choć w październiku sięgnijmy po paciorki różańca. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym o godz. 16.30, a w niedziele o 17.30. Cieszy nas bardzo fakt, że na to nabożeństwo przychodzi bardzo dużo dzieci – dziękujemy ich  Tym, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy aby odmawiali różaniec w domach czy w drodze.
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe z czytaniem kartek wypominkowych. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańca.
 3. W najbliższą sobotę przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej Procesja Fatimska pójdzie ulicami: Rynek, Kilińskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Traugutta i Berka Joselewicza. Bardzo prosimy aby koniecznie zabrać ze sobą lampiony. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa Różańcowego przed Mszą św. – różaniec odmówimy w czasie procesji. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tej procesji.
 4. W przyszłą niedzielę, jak słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski, po raz 18. będziemy obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Tego dnia chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzież z KSM-u będzie zbierała ofiary do specjalnych skarbonek – Dzieła Nowego Tysiąclecia na wsparcie ubogich dzieci i młodzieży.
 5. Zachęcamy do wypełniania i składania kartek wypominkowych, w których polecamy modlitwie całego Kościoła naszych bliskich wiernych zmarłych. Modlitwę w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach rozpoczniemy w ostatnie dni października na cmentarzu. Specjalne kartki wypominkowe wyłożone są na ostatnich ławkach i na bocznych ołtarzach.
 6. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolnika w wersji książkowej. Jest to ciekawa propozycja porad na cały rok kalendarzowy nie tylko dla rolników.
 7. Sprawy Gospodarcze.
  – Kończymy remont mieszkania w budynku parafialnym przy ul. Narutowicza 2B – w tym mieszkaniu w weekendy zamieszka ks. Sebastian, student KUL, który będzie pomagał w naszej parafii w niedziele.
  – w budynku parafialnym, Narutowicza 2B, niestety musimy również wymienić piec gazowy. Remont starego pieca jest zbyt kosztowny.
  – Pielgrzymi biorący udział w Parafialnej Pielgrzymce do Lourdes, ofiarowali dla naszej parafii Figurę Matki Bożej z Lourdes, którą umieścimy w kościółku św. Stanisława, w maju przed tą figurą będzie śpiewana majówka.
 8. Bóg zapłać za ofiarę na misje – KŻRK zel. Salwina Lipińska – 100 zł.
 9. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej parafii nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 10. Naszym Parafianom życzymy dobrej, udanej niedzieli. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku.
(Czytany w sumie: 494 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie