Ogłoszenia – 14 październik 2018

13 października 2018
Ogłoszenia – 14 październik 2018

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
28. Niedziela Zwykła – 14.10.2018r.

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus w dzisiejszej Ewangelii, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się postawić go w naszej osobistej modlitwie przed Panem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj wypada Dzień Edukacji Narodowej – czyli Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas Nabożeństwa Różańcowego. Nie zapomnijmy dzisiaj złożyć życzenia naszym nauczycielom oraz pomodlić się za zmarłych nauczycieli.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Procesji Fatimskich w tym roku. Od maja do października procesje gromadziły nadzwyczajnie wiele osób. Wczoraj na procesji było nas naprawdę bardzo dużo. Następna Procesja Fatimska w maju przyszłego roku.
 4. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy dzisiejszą kwestę życzliwości parafian. Przed kościołem młodzież z KSM-u będzie zbierała ofiary do specjalnych skarbonek.
 5. We wtorek, 16 października, przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości”. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w najbliższy czwartek. Nowennę odmówimy w czasie różańca. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii Świętego Papieża.
 6. Również w czwartek, 18 października, wypada liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na różaniec i wieczorową Mszę św. mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy, pielęgniarki i pracowników Służby Zdrowia z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą składaną na tacę, będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych.
 8. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Rozstawiliśmy już duże pojemniki z wodą przy bramach cmentarza. Oczywiście możemy z nich korzystać. W razie potrzeby Strażacy Ochotnicy napełnią zbiorniki. Bardzo prosimy aby po skorzystaniu z wody uważnie zakręcić kran, szkoda czyjejś pracy. Zdarzył się już niestety przypadek dewastacji pojemnika. Zachęcamy również do systematycznego porządkowania grobów, segregowania odpadów oraz do składania kartek wypominkowych. Modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach w tym roku rozpoczniemy wcześniej – już w poniedziałek za tydzień.
 9. Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zaprasza w środę 17 października o godz. 19.00 do ŁDK-u na koncert Piosenki Niepodległe w wykonaniu Polskiego Teatru Muzycznego.
 10. Sprawy Gospodarcze.
  – Wychodząc z kościoła możemy zobaczyć przed kościołem jak wygląda remont Groty Wschodniej. Patrząc na stan fundamentów groty, możemy śmiało powiedzieć, że był to ostatni dzwonek na ratowanie tej groty.
  – Przed głównym ołtarzem stoi figura MB z Lourdes, którą ufundowali pielgrzymi. Figura ta będzie w kościółku św. Stanisława.
  – Wczoraj na procesji fatimskiej poświęciliśmy nowy ornat maryjny, ufundowany przez pielgrzymów do Krakowa. A dzisiaj na Mszy św. o 9.00 poświęciliśmy dwa nowe ornaty ufundowane przez dwie rodziny z naszej parafii.
  – Bezimienna rodzina z naszej parafii ofiarowała do obrazu MB Szkaplerznej złote serce jako wotum dziękczynne za łaskę zdrowia.
 11. Bóg zapłać za ofiarę na misje – KŻRK zel. Elżbieta Głuchowska – 100 zł, oraz na prace gospodarcze – 180 zł. Bezimienna ofiara ze Świniarowa – 200 zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Aleksandra Maksymiuk (pogrzeb we wtorek o godz. 14.30). Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 13. Naszym Parafianom życzymy dobrego przygotowania się do Uroczystości Wszystkich Świętych.
(Czytany w sumie: 359 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie