Ogłoszenia – 21.10.2018, XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2018
Ogłoszenia – 21.10.2018, XXIX Niedziela Zwykła
 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele Powszechnym rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy; zakonnych i świeckich. Prośmy Pana Boga, aby oni mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom. Dzisiaj terenem misyjnym jest również Europa. To stosowny czas, aby przypomnieć sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne każdego członka Kościoła. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam także, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Przez cały tydzień w czasie nabożeństw różańcowych będziemy omadlać dzieła misyjne Kościoła.
 2. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. oraz przystępujących do komunii św.
 3. Za tydzień w niedzielę zmiana czasu – śpimy dłużej.
 4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wyłożone są specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu w modlitwie Kościoła przez cały rok. Wypełnione kartki możemy składać w zakrystii lub przekazać księdzu.
 5. Wiele osób już uporządkowało groby zmarłych, dziękujemy za tę troskę. Również wiele osób uporządkowało zarezerwowane, puste kwatery. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Zostało jednak jeszcze wiele zarośniętych kwater. Wszyscy chcemy, aby nasz cmentarz na święta był czysty i zadbany. Bardzo prosimy aby wyrzucać śmieci do śmietników, a w śmietnikach odpadki dokładnie segregować zgodnie z napisami. W ubiegłym tygodniu Opiekun Cmentarza pokaleczył sobie ręce bo w plastiku było szkło. Może się zdarzyć, że ktoś się zapomni i nie wrzuci tam gdzie trzeba, dlatego zwracajmy sobie wzajemnie uwagę. W najbliższym tygodniu młodzież i nauczyciele z “Rolnika” i ze Szkoły “Nad Jeziorkiem” zaoferowali swoją pomoc przy porządkowaniu cmentarza. Bardzo dziękujemy.
 6. Modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach rozpoczniemy w poniedziałek za tydzień 29 października o godz. 15.00. Na cmentarzu odmówimy koronkę i różaniec z czytaniem tegorocznych kartek wypominkowych. Chcemy, aby Ci, którzy porządkują groby wspólnie pomodlili się za zmarłych.
 7. Za tydzień wypada Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na prace gospodarczy przy parafii i na cmentarzu. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian aby przy okazji tacy gospodarczej uwzględnić również sezon grzewczy w kościele, który już za chwilę się rozpocznie.
 8. Sprawy Gospodarcze.
  Ławki, które stały przed kościołem zostały zabezpieczone na sezon zimowy, wrócą na swoje miejsce na wiosnę. Już wkrótce zawiesimy kotary w drzwiach i zmienimy wykładzinę w prezbiterium na zimową.
  Bezimienny Przedsiębiorca z Łosic ofiarował dla naszej parafii przyczepkę do ciągnika z funkcją kiprowania oraz kabinę na ciągnik. Jest to bezcenny dar, zwłaszcza na czas porządkowania grobów, gdy trzeba przewieźć tony organicznych odpadów.
  Bezimienna Parafianka ofiarowała komplet świątecznych obrusów na wszystkie ołtarze w kościele. Bóg zapłać.
  – Uruchomiliśmy już termiczny kontener socjalny dla Opiekuna Cmentarza za kaplicą na cmentarzu. Bóg zapłać za pomoc w założeniu zabezpieczeń oraz ofiarowanie okna do tego kontenera.
  – ks. Sebastian zamieszkał już w wyremontowanym mieszkaniu dla rezydenta.
  – Jak widzimy trwają prace przy przywracaniu świetności naszej Wschodniej Grocie i parkanu.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maksymiuk Aleksandra i Barbara Rzepecka-Szulc. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 10. Naszym Parafianom i Gościom życzmy pogody ducha na jesienne, pochmurne dni oraz przypominamy za tydzień w niedzielę zmiana czasu – śpimy dłużej -:)
(Czytany w sumie: 338 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie