Ogłoszenia 28 październik 2018 – 30 Niedziela Zwykła

27 października 2018
Ogłoszenia 28 październik 2018 – 30 Niedziela Zwykła
 1. Dzisiaj ostatnia niedziela października – miesiąca różańcowego. W środę kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Nie odkładajmy jednak różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Zapraszamy dzieci szczególnie we wtorek, prosimy aby dzieci zabrały do kościoła podpisane wyklejanki.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne.
 3. W poniedziałek, wtorek i w środę od godz. 15.00 na cmentarzu przy kaplicy, zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec z czytaniem tegorocznych kartek wypominkowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu.
 4. W czwartek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. w kościele: 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Ok godz. 11.30 od dolnej bramy cmentarza wyruszy procesja modlitewna po cmentarzu. Po procesji Msza św. Procesji i Mszy św. przewodniczył będzie Mariusz Wedziuk – Dyrektor Programowy Radia Warszawa, pochodzący z naszej parafii. Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników nagrobnych. Nabożeństwo z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca przed wieczorową Mszą św.
 5. Dobrze, że zapalamy znicze i stawiamy kwiaty na grobach bliskich, ale niepomiernie ważniejsza jest nasza modlitwa, pobożny udział w procesji po cmentarzu i komunia św. to najcenniejsze dary, które możemy ofiarować naszym bliskim, wszystko inne to tylko dodatek. Znicze i kwiaty bez modlitwy są pustym znakiem. O godz. 19.30 zapraszamy na procesję z różańcem po cmentarzu. Różaniec poprowadzi młodzież z KSM-u.
 6. Informacje porządkowe na Wszystkich Świętych: przy każdej bramie cmentarza już są rozstawione przenośne toalety ToiToi-e oraz pojemniki z wodą. Bardzo dziękujemy za wypożyczenie pojemników oraz strażakom za zatankowanie wodą. Prosimy aby po skorzystaniu zakręcać kran. Na parkingach strażacy z OSP Łosice i Meszki będą kierowali ruchem, prosimy o podporządkowanie się ich zaleceniom oraz parkowanie samochodów z maksymalnym wykorzystaniem miejsca. Będzie również możliwość, dzięki życzliwości Pana Burmistrza, parkowania na terenie targowicy oraz na odnowionej ul. Targowej.
 7. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 po Mszy Nabożeństwo z racji Pierwszego Piątku i procesja za zmarłych wokół kościoła. Wieczorem o godz. 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu i o 18.00 Msza św. Nie ma Mszy św. wieczorowej w kościele.
 8. Przez cały listopad zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z czytaniem kartek wypominkowych, w dni powszednie na godz. 16.40. W kolejne dni będziemy zapraszali kolejne ulice i miejscowości. Kolejność czytania kartek podamy w najbliższą niedzielę.
 9. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw w czwartek i piątek jest zmieniony, sobota i niedziela – bez zmian.
 10. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec. Wygłoszą Słowo Boże i zbiorą ofiary na utrzymanie WSD.
 11. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
 12. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze na cmentarzu i przy kościele oraz na ogrzewanie kościoła w miesiącach zimowych.
 13. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna na konto parafialne 600 zł, bezimienna na konto parafialne 10 000 zł, KŻRK zel. Anna Soczewka – 500 zł. Na Misje św.: KŻRK zel. Marianna Oksiuta – 150 zł. KŻRK zel. Pani Terlikowska – 150 zł. Bóg zapłać.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ludwik Czesław Plewik; Janusz Domalewski (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12), Michalina Sawicka (pogrzeb we wtorek o godz. 12.30). Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 15. Odwiedzającym nasz cmentarz i wybierającym się na inne cmentarze życzymy bezpiecznych dojazdów i powrotów do domu.
(Czytany w sumie: 414 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie