OGŁOSZENIA – 1 listopada – Wszystkich Świętych

1 listopada 2018
OGŁOSZENIA – 1 listopada – Wszystkich Świętych
  1. Dzisiaj 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W dzisiejszą uroczystość, oddając cześć świętym, tym znanym i nieznanym, którzy radują się oglądaniem Bożego oblicza, przypominamy sobie o naszym osobistym powołaniu do świętości. Każda i każdy z nas, niezależnie od stanu i wykonywanego zawodu powołany jest do świętości. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Ok godz. 11.30 od dolnej bramy cmentarza wyruszy procesja modlitewna po cmentarzu. Jeżeli weźmiemy pobożny udział w tej procesji, możemy zyskać Odpust Zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Po procesji rozpocznie się Uroczysta Koncelebrowana Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Procesji i Mszy św. przewodniczył będzie Mariusz Wedziuk – Dyrektor Programowy Radia Warszawa. Nie ma Mszy św. o godz. 12.00 w kościele.
  2. Po Mszy św. na cmentarzu poświęcenie pomników nagrobnych postawionych w ubiegłym roku.
  3. O godz. 19.30 młodzież z KSM zaprasza na procesję z różańcem po cmentarzu. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej wieczornej zadumie na cmentarzu.
  4. Przypominamy informacje porządkowe: przy każdej bramie cmentarza rozstawione są przenośne toalety ToiToi-e, prosimy o zachowanie czystości. Na parkingu od DK19 strażacy z OSP Łosice i Meszki kierują ruchem, prosimy o podporządkowanie się ich zaleceniom. Jest również możliwość, dzięki życzliwości Pana Burmistrza, parkowania na terenie targowicy, na ul. Targowej oraz poniżej dolnej bramy cmentarza.
  5. Nabożeństwo z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca dzisiaj przed wieczorową Mszą św.
  6. Jutro 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To szczególny dzień modlitwy za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się w sposób szczególny za tych, którzy w czyśćcu oczekują naszego wsparcia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i o godz. 9.00 po tej Mszy Nabożeństwo z racji Pierwszego Piątku oraz procesja za zmarłych wokół kościoła. Wieczorem o godz. 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu i o 18.00 Msza św. na cmentarzu. Nie ma Mszy św. wieczorowej w kościele.
  7. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
  8. Od jutra rozpoczniemy wspólną modlitwę za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia będziemy modlili się za naszych zmarłych. W niedzielę zaprosimy mieszkańców kolejnych ulic i miejscowości do wspólnej modlitwy za zmarłych. Na drzwiach kościoła wywieszony jest już porządek na cały miesiąc.
  9. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje Strażakom z OSP Łosice i Meszki za kierowanie ruchem na cmentarzu oraz za dostarczenie wody na cmentarz. Dziękuje również przedsiębiorcy budowlanemu za wypożyczenie pojemników na wodę. Swoje podziękowanie kieruje również do Opiekuna Cmentarza, wolontariuszy i Przedsiębiorstwu “Nieskażone Środowisko” za ogrom pracy wykonanej w ostatnich dniach przy segregacji i wywózce śmieci.
  10. Odwiedzającym nasz cmentarz życzymy bezpiecznych powrotów do domu.
(Czytany w sumie: 392 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie