Ogłoszenia – 4.11.2018, 31 Niedziela Zwykła

3 listopada 2018
Ogłoszenia – 4.11.2018, 31 Niedziela Zwykła
 1. Pierwsze dni listopada skłaniają nas do zadumy nad faktem naszego przemijania oraz zachęcają nas do modlitwy za zmarłych. Ksiądz Proboszcz dziękuje za bardzo liczny udział w uroczystościach na cmentarzu 1 i 2 listopada. Dziękuje również za pomoc w organizacji tych uroczystości i troskę o czystość na cmentarzu.
 2. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela Listopada. Z tej racji po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i miesięczna adoracja. Przez cały listopad trwamy na modlitwie za zmarłych. Zapraszamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych w niedzielę o godz. 11.45, a w dni powszednie o 16.40. Od jutra zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców: Poniedziałek – ul. Kościuszki oraz Leśna, Wtorek – ul. Berka Joselewicza, Meszki, bez adresu oraz spoza parafii, Środa – ul. Majora Zenona, Czwartek – ul. Targowa, Białostocka, Traugutta, Piłsudskiego, Piątek – Sienkiewicza, Sobota – ul. Narutowicza.
 3. Przypominamy o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada włącznie) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami oraz z odwiedzeniem cmentarza i modlitwą za zmarłych.
 4. Dziękujemy Księdzu Piotrowi Paćkowskiemu Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego w Sielcach, za wygłoszone Słowo Boże. Cieszymy się, że Ksiądz Rektor zechciał osobiście przyjechać do nas na Niedzielę Seminaryjną. Natomiast wszystkim obecnym w kościele dziękujemy za wsparcie materialne naszego seminarium. Ta uczelnia, kształcąca przyszłych kapłanów, utrzymuje się tylko i wyłącznie z ofiar wiernych.
 5. We wtorek Pierwszy Wtorek Miesiąca – Msza św. wieczorowa w intencji polecanych w tegorocznych wypominakach. Tak będzie we wszystkie Pierwsze Wtorki Miesiąca przez cały rok.
 6. W czwartek o godz. 17.00 Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 zaprasza na wieczornicę ” Listopadowa Noc Niepodległości” z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wstęp wolny.
 7. W przyszłą niedzielę wypada 11 listopada, jest to okrągła, Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i na Eucharystię w Intencji Ojczyzny o godz. 00, przewodniczył jej będzie ks. Mieczysław Głowacki, emerytowany Rektor WSD. Chcemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. Swoje zaproszenie na tę uroczystość kieruje do nas Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz i Starosta Łosicki Bożena Niedzielak. Przez 123 lata Polacy marzyli o niepodległej Polsce, zachęcamy do wspólnego dziękczynienia bez podziałów, za wolną Polskę i za to, że nie musimy śpiewać “Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”
 8. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na Kościół Prześladowany.
 9. W poniedziałek 5 listopada wypada Dzień Imienin Księdza Proboszcza. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy dziękowali Bogu za Jego posługę w naszej parafii, a po Mszy św. będzie możliwość indywidualnego złożenia życzeń Ks. Proboszczowi. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Prałat Henryk Rzeszotek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Naszego Proboszcza.
 10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna z ul. Majora Zenona – 100 zł, bezimienna z ul. Żeromskiego 200 zł, bezimienna – 100 zł. Bezimienne Małżeństwo – 1000 zł na ornat. Bóg zapłać za ofiary złożone na cmentarzu przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Darosław Siłka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 12. Naszym Parafianom życzymy, aby rozpoczynający się tydzień był pełen tylko dobrych wiadomości.
(Czytany w sumie: 382 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie