Ogłoszenia parafialne 32. Niedziela Zwykła – 11.11.2018

11 listopada 2018
Ogłoszenia parafialne 32. Niedziela Zwykła – 11.11.2018
  1. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj obchodzimy setną rocznicę tamtych wydarzeń. Okrągła rocznica skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dzisiaj punktualnie o godzinie 12.00 uroczyście odśpiewamy w naszym kościele Hymn Państwow Mszy św. w intencji Ojczyzny przewodniczył będzie Ksiądz Prałat Mieczysław Głowacki. A po sumie dalsza część uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Mamy za co Panu Bogu dziękować – jesteśmy pokoleniem, które żyje w wolnej Polsce.
  2. W całej Polsce dzisiejsza niedziela to również dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, po Mszy św. do puszek możemy złożyć dobrowolne ofiary na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła. W czasach gdy Kościół w Polsce był prześladowany przez reżim komunistyczny, inne Kościoły wspierały nas materialnie. Teraz przyszła kolej na nas, to my pomagamy tym kościołom, które są prześladowane na całym świecie.
  3. Przez cały listopad zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z czytaniem kartek wypominkowych w dni powszednie na godz. 40. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców: poniedziałek – ul. Bialska – część I; wtorek – ul. Bialska część II; środa – ul. Ogrodowa, 1000-lecia, Błonie, Szpitalna, Krzywa, Kilińskiego, św. Stanisława; czwartek – ul. 11-go listopada, Spokojna, Cicha, Przeskok, Nowa, Miodowa ; piątek – Świniarów, Toporów; sobota – Chotycze, Jeziory. Za tydzień w niedzielę Msza św. wypominkowa w Meszkach o godz. 15.00.
  4. W czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II. Zachęcamy do pisania swoich intencji na specjalnych kartkach wyłożonych przy relikwiach św. Jana Pawła II lub w przedsionku kościoła. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii.
  5. Za tydzień wypada Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę, za tydzień, przeznaczone będą na Caritas Diecezjalną.
  6. W ramach obchodów odzyskania niepodległości nasza parafia zaprosiła na przyszłą niedzielę Zespół Muzyczny Sanctus z Gdańska. Będą śpiewali na Mszach św. oraz po Mszy św. zaśpiewają utwory patriotyczne.
  7. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna ofiara na konto parafialne 10 000 zł. Bóg zapłać.
  8. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł. Wspomnijmy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
  9. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień i przypominamy, że Adwent w tym roku rozpoczyna się dość późno, bo dopiero 2 grudnia.
(Czytany w sumie: 341 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie