Ogłoszenia parafialne 33. Niedziela Zwykła – 18.11.2018

17 listopada 2018
Ogłoszenia parafialne 33. Niedziela Zwykła – 18.11.2018
 1. Dziś przeżywamy 33. Niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że Rok Liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, czyli Paruzję, czyli koniec świata. Chrystus Pan przyjdzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem na końcu czasów.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Zespół Muzyczny Sanctus z Gdańska. Zespół ten, w każdą niedzielę w innej parafii, chwali śpiewem Pana Boga głosząc Jego chwałę. Dziękujemy im za ich obecność i śpiew. Życzymy wielu owoców w dalszej posłudze ewangelizacyjnej.
 3. Dzisiaj o godz. 15.oo Msza św. wypominkowa w Meszkach.
 4. Dzisiaj wypada Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących, którym pomaga Caritas.
 5. W środę w liturgii przypada Wspomnienie Ofiarowania NMP. To wspomnienie ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych. Będziemy prosili również o powołania zakonne z naszej parafii.
 6. Również w środę po wieczorowej Mszy św. spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 7. W czwartek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na wieczorowej Mszy św. będziemy dziękowali Panu Bogu za dar słuchu muzycznego, jak również za posługę naszego Parafialnego Chóru oraz Scholi Dziecięcej. Oprawę muzyczną tej Mszy św. poprowadzi nasza Scholka Dziecięca. Już dzisiaj dziękujemy im, na ręce Pana Organisty, za trud wkładany w przygotowanie oprawy muzycznej w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie zachęcamy aby ci, którzy mają słuch muzyczny zapisali się do naszego chóru a dzieci i młodzież do scholki. Wystarczy zgłosić się do Pana Organisty. Scholka w tym roku powiększyła się dwukrotnie, ale w chórze dorosłych jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Zapraszamy.
 8. W najbliższą sobotę odbędzie się Zygmuntowski Wieczór Chwały. Zapraszamy na Mszę św. z homilią o godz. 17.00 a po Mszy św. modlitwa uwielbienia pod hasłem: “W mocy Bożego Ducha bronię wiary”, modlitwę poprowadzi ks. Jakub Kozak z grupą ” Odrobina Nadziei”. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy przeżywają trudności życiowe oraz tych, którzy pragną spędzić czas na modlitwie uwielbienia.
 9. W przyszłą niedzielę, po wieczorowej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 10. Również za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym.
 11. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie o godz. 16.40. Poniedziałek – ul. 1-go Maja, Moniuszki, Asza, Rynek, Wtorek – ul. Narutowicza, Środa – ul. Narutowicza, Czwartek – ul. Kościuszki, Leśna, Piątek – ul. Majora Zenona, Sobota – ul. Targowa, Białostocka, Traugutta, Piłsudskiego.
 12. Przy naszej parafii rozpoczyna swoją działalność Klub Ojca, w ramach ogólnopolskiej akcji net.pl. Do Klubu Ojca może należeć każdy ojciec bez względu na wiek dzieci. Zapraszamy chętnych ojców w najbliższą sobotę o godz. 9.00 do kawiarenki parafialnej. Bliższe informacje na stronie tato.net.pl.
 13. W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków na stół wigilijny do rodzin naszej parafii. Przypominamy, że opłatki dostarcza tylko Pan Organista, według ogłoszonego w niedzielę porządku. Tylko te opłatki są poświęcone. Jeżeli mamy opłatki z innego źródła nie są one poświęcone i nie powinno się nimi dzielić przy stole wigilijnym. W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi mieszkańców:
 14. poniedziałek od godz. 9 Świniarów i Kolonia,  ul. Białostocka i Podmiejska
  od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 3 i 5
  wtorek od godz. 9 Jeziory, Chotycze i Kolonie
  od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 1, 4, 6, 6A
  środa od godz. 9 Toporów, Meszki, domy na ul. Bialskiej
  od godz. 1730 bloki – Majora Zenona 2 i 4
  czwartek od godz. 12 ul. Błonie, Handlowa, 1 Maja, Moniuszki,
  św. Stanisława, Traugutta
  piątek od godz. 12 domy na ul. Międzyrzeckiej, Asza, Rynek, Sokołowska, Spółdzielcza, Kilińskiego, Krótka
  od godz. 1730 bloki – Sienkiewicza 6B i Majora Zenona 6
  sobota od godz. 9 ul. Targowa, Krzywa, Radzyńska, Miodowa, Miła, Spokojna, Leśna, 1000-lecia
 15. W maju 2019 r. planujemy kolejną Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Chraniuk oraz Józef Zygmunt Harasimowicz (pogrzeb w poniedziałek o 12). Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 17. Naszym Parafianom i Miłym Gościom życzymy, Bożego Błogosławieństwa. Niech ten tydzień będzie tygodniem wyłącznie dobrych wiadomości.
(Czytany w sumie: 500 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie