Ogłoszenia 34. Niedziela Zwykła – 25.11.2018r. – Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2018
Ogłoszenia 34. Niedziela Zwykła – 25.11.2018r. – Chrystusa Króla Wszechświata
 1. Wczoraj w naszej parafii odbył się Zygmuntowski Wieczór Chwały. Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje ks. Pawłowi i tym, którzy włączyli się w przygotowanie tego wieczoru oraz tym, którzy w nim uczestniczyli. Takie wieczory mają swój klimat i coraz więcej osób bierze w nich udział.
 2. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest ona ostatnim mocnym akordem Roku Liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej Liturgii Kościoła obchodzimy tę uroczystość w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W Sakramencie Chrztu, każdy z nas został włączony w Misterium Kościoła oraz został poddany królewskiej władzy Chrystusa.
 3. Dzisiaj po wieczorowej Mszy św. spotkanie osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 4. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada Święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Na pamiątkę Jego śmierci, są tak zwane, krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
 5. W tym tygodniu wypada Pierwsza Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 6. W sobotę zapraszamy dzieci ze scholi i ministrantów na wieczorową Mszę św. A po Mszy św. zabawa andrzejkowa w kawiarence parafialnej. Zabawa ma charakter otwarty. Prosimy rodziców o pomoc w zorganizowaniu zabawy oraz pomoc przy pilnowaniu porządku w czasie zabawy. Młodzież z KSM-u obiecała poprowadzić gry i zabawy w czasie tego wieczoru.
 7. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy już ADWENT. Przypominamy, że nasza polska tradycja nakazuje zakończyć zabawy andrzejkowe o północy z soboty na niedzielę. W tym roku adwent rozpoczynamy dość późno. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą 16, 17 i 18 grudnia, przewodniczył im będzie ks. Andrzej Lubowicki – Krajowy Asystent KSM.
 8. W tym tygodniu Pan Organista dostarczy do naszych rodzin opłatki na stół wigilijny w/g następującego porządku: (na dole strony). Gdyby z jakiegoś powodu opłatki nie dotarły do naszej rodziny, prosimy o indywidualne zgłoszenie się do Pana Organisty lub do zakrystii.
 9. Do końca listopada zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z czytaniem kartek wypominkowych przed wieczorową Mszą św. W poniedziałek zapraszamy mieszkańców ul. Międzyrzeckiej i Handlowej, od wtorku pozostałe kartki wypominkowe.
 10. Sprawy gospodarcze. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca – ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i bezimienne wsparcie finansowe prac gospodarczych w parafii.
  Zakończyliśmy już renowację Groty Wschodniej i parkanu przed kościołem. W grocie zostały wzmocnione fundamenty, wymienione i uzupełnione brakujące cegły oraz wymieniliśmy całkowicie betonowe daszki. Renowacje Groty Zachodniej planujemy na przyszły rok, być może uda się pozyskać jakieś zewnętrzne fundusze.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Małyska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….

Naszym Parafianom i Gościom przypominamy, że czas zabaw andrzejkowych kończy się z soboty na niedzielę. Tymczasem, ten tydzień niech będzie pełen miłych wrażeń i udanych zabaw.

W tym tygodniu organista będzie nosił opłatki na stół wigilijny według następującego porządku:

poniedziałek od godz. 12 ul. Narutowicza, Myśliwska, Ogrodowa
od godz. 1730 bloki na ul. Kościuszki 9 i 11
wtorek od godz. 12 bloki na ul. Międzyrzeckiej, ul. Przeskok, Berka, Przechodnia, Szpitalna
od godz. 1730 bloki na ul. 11 Listopada 14 i Kościuszki 13
środa od godz. 12 domy na ul. 11 Listopada, Majora Zenona, Nowej, Kościuszki
od godz. 1730 bloki na ul. Traugutta 2 i Bialskiej 21
czwartek od godz. 1730 bloki na ul. Bialskiej 23 i 27
piątek od godz. 1730 bloki na ul. Bialskiej 25 i 29

 

(Czytany w sumie: 406 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie