Ogłoszenia 1. Niedziela Adwentu – 2.12.2018

1 grudnia 2018
Ogłoszenia 1. Niedziela Adwentu – 2.12.2018
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski. Kościół zaprasza nas dzisiaj do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii przez cały rok.
 2. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Adwent dzieli się na dwie części: pierwsza – do 16 grudnia, będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów, druga – ma służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. W tym czasie, ze szczególną uwagą, wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego czuwania. W każdą środę i sobotę o godz. 6.30 zapraszamy, koniecznie z lampionami, na RORATY. W blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw czy alkoholu. W soboty po roratach dzieci zapraszamy na Roratnie Śniadanie. Śniadania Roratnie przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za pomoc. W najbliższą sobotę do dzieci wybiera się specjalny gość. Zapraszamy na Roraty.
 3. Dzisiaj wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. O godz. 11.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. Również we wtorek będziemy modlili się w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach w czasie wieczorowej Mszy św. Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych.
 5. W czwartek, 6 grudnia, w liturgii wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę w Kościele zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas do szerokiego otwarcia oczu i serca na dzieci, o których bliscy zapomnieli. Zachęcamy do modlitwy za dzieci przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Obdarowanym prezentami przypominamy o konieczności podziękowania za prezenty oraz o modlitwie w intencji tych, którzy nas obdarowali.
 6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa z tej racji.
 7. W sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Tego dnia w Katedrze Siedleckiej o godz. 12.00 odbędą się uroczystości z racji zakończenia Jubileuszu 200-lecia istnienia naszej diecezji oraz uroczyste zakończenie prac II Synodu naszej diecezji. Przedstawiciele każdej parafii odbiorą Dekrety Synodalne, które stanowią prawo obowiązujące w naszej diecezji. Te dokumenty zostaną uroczyście przekazane w naszej parafii za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00.
 8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
 9. Za tydzień w niedzielę po wieczorowej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 10. W tym tygodniu Pan Organista będzie nosił opłatki na stół wigilijny według następującego porządku:
  poniedziałek od godz. 1730 bloki na ul. Narutowicza 51, 45, 45a
  wtorek od godz. 1730 bloki na ul. Narutowicza 21, 53, 55
  środa od godz. 1730 blok na ul. Narutowicza 21a, 27, 51a
 11. Po tej Mszy św. młodzież z KSM, przed kościołem, rozprowadza świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są w czterech rozmiarach. Na stoisku KSM-u można również nabyć nasz Parafialny Kalendarz na rok 2019. W kalendarzu są zdjęcia z naszych parafialnych uroczystości. Kalendarz jest piękną pamiątką, ale może być również dobrym prezentem. Całkowity dochód z kalendarzy przeznaczamy na organizację półkolonii w czasie Ferii Zimowych.
 12. Sprawy gospodarcze. Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje  rodzinie z naszej parafii za ofiarowanie dwóch ozdobnych stolików. Jeden będzie służył w kościele, stoi na nim figura Matki Bożej, drugi będzie w kościółku św. Stanisława również będzie stała na nim figura Matki Bożej. Rozpoczęliśmy również wymianę klęczników na nowe w przedsionku kościoła. Stare klęczniki pójdą do odnowienia i będą służyły w kościółku św. Stanisława w sezonie letnim w przyszłym roku.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Mariusz Tarasiuk oraz Zbigniew Malczuk – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….
 14. Naszym Parafianom życzymy aby czas Adwentu, był dobrym czasem oczekiwania na spotkanie z Chrystusem na Boże Narodzenie i na końcu wieków.
(Czytany w sumie: 469 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie