OGŁOSZENIA 2. Niedziela Adwentu – 9.12.2018r.

8 grudnia 2018
OGŁOSZENIA  2. Niedziela Adwentu – 9.12.2018r.
 1. Dzisiaj przeżywamy Drugą Niedzielę Adwentu. Niech święty czas adwentu mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy. Św. Jan Chrzciciel woła, aby wyprostować Boże drogi w naszym życiu. Przygotujmy się na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje nasze człowieczeństwo, aby je przemienić i uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka porządków i zakupów. Adwent ma przede wszystkim religijny charakter.
 2. Wczoraj w Katedrze Siedleckiej zakończyliśmy obchody Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji oraz prace Drugiego Synodu Diecezjalnego. Przedstawiciele naszej parafii odebrali z rąk Księdza Biskupa Statuty Synodalne, które stanowią prawo naszej diecezji. Statuty te zostaną (zostały) dzisiaj uroczyście przekazane na ręce Księdza Proboszcza w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Uroczyste Te Deum odśpiewane w naszej parafii zakończyło oficjalne obchody jubileuszu.
 3. W adwentowe środy i soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Gdy przychodzimy na Roraty jest ciemno. Od roratniej świecy, która przypomina nam czuwającą Maryję, zapalamy nasze lampiony na znak czuwania i stanięcia w świetle Słowa Bożego. Atmosfera Rorat jest niepowtarzalna. W sobotę szczególnie zapraszamy na Roraty dzieci i młodzież, dla których tradycyjnie po Mszy Świętej przygotowane będzie roratnie śniadanie. Wczoraj na śniadaniu w parafialnej kawiarence praktycznie zabrakło miejsc dla dzieci, mimo, że kawiarenka jest powiększona, a i św. Mikołaj miał kłopot czy wystarczy prezentów. Daliśmy jednak radę, a rodzice dzieci pierwszokomunijnych, którzy przygotowali śniadanie, spisali się na medal. Dla dzieci jest to niezapomniane wspomnienia na całe życie.
 4. W dzisiejszą niedzielę przypada również Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. składając ofiarę do puszek możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kościół na wschodzie liczy na naszą pomoc.
 5. W najbliższą sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka. Najbliższy termin chrztu w naszej parafii to Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje w parafiach naszego dekanatu trwają przez cały Adwent. Przez dwa dni spowiedzi w naszej parafii będzie posługiwało w konfesjonale ok. 30 spowiedników, tak abyśmy nie musieli stać w długich kolejkach. Posługę każdego z tych spowiedników, nasi księża muszą odpracować w sąsiednich parafiach. W związku z tym w kancelarii parafialnej, nie zawsze będzie obecny ksiądz, w czasie dyżuru, za co przepraszamy i bardzo prosimy o wyrozumiałość. W razie konieczności pozostaje kontakt telefoniczny. Kancelaria Pana Organisty czynna według rozpisanych godzin. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień. Będzie on również dostępny na stronie internetowej. Już dzisiaj zapraszamy w przyszłą niedzielę na Adwentowy Wieczór Zadumy do Łosickiego Domu Kultury na godz. 19.00. Tego wieczoru będzie wyświetlony film pt:” Moja Piąta Ewangelia”, który został nagrany w Ziemi Świętej w czasie naszej ostatniej parafialnej pielgrzymki. Film pokazuje najważniejsze miejsca związane z życiem Chrystusa. Zapraszamy tych, którzy kiedykolwiek byli w Ziemi Św. ale także tych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda Ziemia Św. Film jest bardzo ciekawy.
 7. Po Mszy św. w zakrystii możliwość nabycia Świec Caritas oraz naszych Parafialnych Kalendarzy.
 8. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w związku z licznymi zatruciami czadem, zwraca się z apelem, o dokonanie okresowych przeglądów instalacji kominowych i wentylacyjnych. Bądźmy ostrożni.
 9. Bóg zapłać za indywidualne i zbiorowe ofiary. Bezimienna z ul. Majora Zenona – 200 zł na prace gospodarcze, KŻRK zel. Cecylia Stefaniuk – 150 zł na Misje. Bóg zapłać.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Sabina Żuk – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 11. Naszym Parafianom życzymy aby najbliższy tydzień był czasem dobrego przygotowania do rekolekcji oraz spowiedzi rekolekcyjnej.

 

(Czytany w sumie: 314 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie