OGŁOSZENIA 3. Niedziela Adwentu – 16.12.2018r.

15 grudnia 2018
OGŁOSZENIA  3. Niedziela Adwentu – 16.12.2018r.
 1. Trzecia Niedziela Adwentu to tzw. Niedziela GAUDETE czyli Niedziela Radości. Radość wynika z bliskiego już spotkania z Panem. Rodzi się jednak pytanie, czy my pragniemy spotkania z Chrystusem? Czy jest w nas prawdziwa radość bliskości Boga? Niewątpliwie pomogą nam w tym Adwentowe Rekolekcje czy Roraty. Szerzej o Niedzieli Gaudete piszemy na stronie internetowej. Kościół pozwala aby dzisiaj adwentowy, fioletowy kolor szat liturgicznych zamienić na różowy. (Bogu dzięki to tylko dwa razy w roku).
 2. Rekolekcje Adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy, tradycyjnie będą trwały trzy dni. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, na drzwiach wejściowych oraz na parafialnej stronie internetowej. Poniedziałek i wtorek możliwość skorzystania ze spowiedzi, będzie po kilkunastu spowiedników.
  Godziny Mszy św. w poniedziałek i wtorek – 30, 10.30, 15.30, 17.00 i 19.00. Dzieci zapraszamy na godz. 15.30. Jutro na Mszy św. o godz. 10.30, udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu osobom chorym i starszym do kościoła. Obłożnie leżących odwiedzimy z komunią św. 19 grudnia w środę od godz. 9.00 – bardzo prosimy aby dzisiaj w zakrystii zapisać chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Ostatni dzień rekolekcji  jest dniem Komunii św. Generalnej, połączonej z Odpustem Zupełnym.
 3. Jeszcze dzisiaj w ramach rekolekcji zapraszamy na Adwentowy Wieczór Zadumy do Łosickiego Domu Kultury na godz. 19.00. Będziemy mieli możliwość obejrzeć film pt:” Moja Piąta Ewangelia”, który został nagrany w czasie naszej ostatniej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Film jest nagrany profesjonalnie i pokazuje wszystkie miejsca po których chodził Chrystus. Przed filmem komentarz pomysłodawcy i autora filmu.
 4. Każde rekolekcje we wspólnocie parafialnej powinny przynieść dobry owoc. Owocem tym może być nasza działalność charytatywna i dobroczynna. W ubiegłym tygodniu Dyrektor Caritas powołał do istnienia przy naszej parafii Parafialny Zespół Charytatywny, którego celem ma być koordynacja dzieł miłosierdzia w naszej parafii, szczególnie jeżeli chodzi o pomoc materialną najbardziej potrzebującym. Przewodniczącą tego Zespołu została Pani Dorota Sęk. Do Pani Doroty możemy zgłaszać osoby czy rodziny potrzebujące pomocy lub możemy sami się zgłosić do pomocy w pracach Zespołu Charytatywnego.
  Każdy z nas robi zakupy na święta, nie wszystkie rodziny jednak stać na większe, świąteczne zakupy. Dlatego zwracamy się z prośbą do rodzin naszej parafii aby zechciały podzielić się zakupami świątecznymi z najbardziej potrzebującymi. Na bocznych ołtarzach wyłożone są Torby Miłosierdzia. Weźmy dzisiaj jedną torbę, lub więcej, robiąc swoje zakupy napełnijmy tę torbę artykułami spożywczymi za ok 100 zł. Wypełnioną torbę przynieśmy do kościoła w tygodniu, najpóźniej w przyszłą niedzielę. Do toreb możemy dołączyć zwykłe reklamówki. Parafialny Zespół Charytatywny dostarczy te torby przed świętami do najbardziej potrzebujących. Niech owocem rekolekcji będzie dobre dzieło miłosierdzia.
 5. W środę i sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na roraty. Prosimy aby na roraty zabierać ze sobą lampiony lub znicze. W sobotę ostatnie roraty połączone z podzieleniem się opłatkiem z duszpasterzami naszej parafii. Bardzo dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie śniadań roratnich.
 6. W środę spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św.
 7. W czwartek przed Mszą św. wieczorową Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II, po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną św. Jana Pawła II. Dzisiaj możemy wziąć specjalną kartkę do nowenny, a złożyć ją w czasie rekolekcji.
 8. Za tydzień w niedzielę – Ostatnia Niedziela Adwentu, a w poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. W wigilię będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w intencji zmarłych, na których groby nie możemy tego dnia dojechać.
 9. Po Mszy św. w zakrystii możliwość nabycia ostatnich Świec Caritas. Jest jeszcze nasz Parafialny Kalendarz.
 10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary. Bezimienna z ul. 11-go listopada – 200 zł na prace gospodarcze. Dziękujemy również za dary na stół rekolekcyjny. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Polecajmy Panu Bogu wszystkich wiernych zmarłych – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 12. Wszystkim naszym parafianom życzymy głębokich i osobistych przeżyć w czasie rekolekcji adwentowych.

 

 

(Czytany w sumie: 468 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie