OGŁOSZENIA 4. Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.

22 grudnia 2018
OGŁOSZENIA  4. Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.
 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Adwentu, jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani na spotkanie z Bogiem? Boże Narodzenie powinno być przeżyciem religijnym a nie tylko zwyczajem czy tradycją. Bez narodzenia Boga, zwyczaje świąteczne stają się magią.
 2. W Wigilię Bożego Narodzenia, zgodnie ze zwyczajem należy odwiedzić groby najbliższych i zapalić lampkę. W związku z tym jutro będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w intencji tych zmarłych, na których groby nie możemy dojechać. Po Mszy św. zostawimy zapalone znicze pod krzyżem misyjnym przy kościele. Jutro nie ma Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00.
  Zachęcamy również aby zachować w wigilię tradycyjny post od pokarmów mięsnych i absolutnie pod żadnym pozorem nie spożywać alkoholu.
 3. Gdy zasiądziemy do stołu wigilijnego, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Jest to okazja, może jedyna w roku, do pojednania, wyciągnięcia ręki do kogoś z bliskich, znajomych czy sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 4. Po wigilii zapraszamy na Pasterkę. Przed Pasterką o godz. 23.30 zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Śpiew poprowadzą uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2.
 5. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy o godz. 7.30. Pozostałe Msze Św. w porządku niedzielnym.
 6. W drugi dzień świąt Msze Św. w normalnym, niedzielnym porządku. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt przeznaczone będą na budujące się kościoły w naszej diecezji. Podamy również porządek kolędy na następny tydzień.
 7. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca – tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła i na prace gospodarcze.
 8. Przez ostatni tydzień Parafialny Zespół Charytatywny odebrał ponad sto Toreb Miłosierdzia i dostarczył je do najbardziej potrzebujących w naszej parafii i na terenie naszego miasta. Torby Miłosierdzia były przyjmowane przez potrzebujących z zaskoczeniem, niedowierzaniem i wdzięcznością. Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje, że tak licznie odpowiedzieliśmy na prośbę o wypełnienie Toreb Miłosierdzia, ilość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy również Zespołowi Charytatywnemu za ogrom pracy włożonej w rozwożenie paczek. Możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii osoby i rodziny potrzebujące pomocy, wystarczy napisać na kartce nazwisko i adres, będzie to potrzebne przy kolejnej akcji charytatywnej.
 9. Jak widzimy dekoracja Bożonarodzeniowa i Żywa Szopka są już gotowe na święta. Dekorację w pełnej krasie zobaczymy na pasterce, a po pasterce będziemy mogli już wejść do żywej szopki, która będzie otwarta do 6 stycznia. Bardzo dziękujemy Panom z naszej parafii za profesjonalne przygotowanie dekoracji w kościele, napracowali się naprawdę dużo. Dziękujemy kwiaciarni Art Decor za dekoracje i kwiaty do ołtarza. Zakład stolarski z Łosic ofiarował deski i drewno do szopki. Młodzież z KSM ubierała choinki, które ofiarował nasz parafianin. Pomieszczenie na żywą szopkę wykonał Pan Grzegorz Szczerbicki z ekipą. Zwierzęta są ze zwierzyńca przy Niepublicznym Przedszkolu “Mali Odkrywcy”. Ksiądz Dziekan dziękuje również księżom Prałatowi, Pawłowi, Grzegorzowi i Sebastianowi za ogrom pracy wykonany w ostatnim czasie.
 10. To bardzo budujące, że w tych dniach możemy kierować tyle podziękowań. Dziękujemy za dary na stół rekolekcyjny. Dziękujemy również Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie śniadań roratnich. Dziękujemy Zuchom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 za dostarczenie Betlejemskiego Światła Pokoju – stoi przed ołtarzem, możemy zapalić swoje lampiony by zabrać to światło do domu.
 11. Bóg zapłać za indywidualne ofiary. Bezimienna ofiara na konto bankowe – 300 zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Miroński – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….
 13. Wszystkim, którzy jadą do nas na święta, życzymy bezpiecznej podróży.

 

(Czytany w sumie: 308 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie