OGŁOSZENIA 2. Dzień Bożego Narodzenia – 26.12.2018r.

26 grudnia 2018
OGŁOSZENIA   2. Dzień Bożego Narodzenia – 26.12.2018r.
  1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tego dnia w kościołach naszej diecezji, zbierane są ofiary na tacę na budujące się kościoły.
  2. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy Oktawę Narodzenia Pańskiego, którą ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W piątek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  3. W czwartek 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże Błogosławieństwo. Ma być to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich domowników do wspólnej modlitwy oraz święcimy mieszkanie. Bardzo prosimy aby w czasie kolędy nie podejmować tematów politycznych. Prosimy również aby gospodarz domu lub najważniejsza osoba w domu, wyszła po kapłana i zaprosiła go do swojego mieszkania. Nie chodzi tutaj tylko o kurtuazję ale o wyrażenie chęci zaproszenia Bożego Błogosławieństwa do swojego domu. Prosimy aby po zakończonej wizycie odprowadzić księdza do następnego domu. W tym roku w związku z brakami kadrowymi w gronie kapłańskim poprosiliśmy o pomoc księży związanych z pracą duszpasterską w naszej parafii. Tradycyjnie kapłani w domach zostawią parafialny folder, który w tym roku zawiera porządek nabożeństw w naszej parafii na cały rok. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczymy w całości na prace gospodarcze przy kościele i na cmentarzu. W planach na przyszły rok mamy postawienie na cmentarzu granitowej rzeźby, naturalnych rozmiarów,  Anioła Pocieszenia oraz postawienie Grobu Dzieci Utraconych. Chcemy również dokończyć remont drugiej groty i odnowić wewnątrz kościółek św. Stanisława.
  4. Program Wizyty Duszpasterskiej (poniżej)
  5. Na koniec życzymy, niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości. Niech Boża radość i miłość przedłużą się na kolejne dni naszego świętowania i codzienności.
DATA GODZINA WIOSKA/ULICA
27.12.2018

(czwartek)

900 (3 ks) Chotycze i Kolonia, Jeziory
900 (2 ks) Toporów
1500 (2 ks) 1-ego Maja, Moniuszki
1500 (2 ks) Targowa, Krzywa, 1000-lecia
1500 (1 ks) Kilińskiego, Krótka, Piłsudskiego, Sokołowska, Spółdzielcza
28.12.2018

(piątek)

900 (3 ks) Świniarów i Kolonia
900 (2 ks) Meszki
1500 (2 ks) Kościuszki, Nowa
1500 (2 ks) 11 Listopada, Majora Zenona
1500 (1 ks) Asza, Joselewicza, Przechodnia, Przeskok, Szpitalna
1500 (1 ks) Rynek
29.12.2018

(sobota)

900 (2 ks) Białostocka
900 (1 ks) Międzyrzecka 3, 3A, 3B
900 (1 ks) Traugutta (ulica i blok)
900 (2 ks) Międzyrzecka
(Czytany w sumie: 821 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie