OGŁOSZENIA Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018r.

30 grudnia 2018
OGŁOSZENIA   Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018r.
  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny, chcemy wnieść Boży pokój do naszych domów. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem dla Boga i rodziny.
  2. Jutro Sylwester, a więc zakończenie Starego Roku 2018. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła diecezjalnego, Jubileusz 200-lecia naszej diecezji, był on brzemienny w wydarzenia także dla naszej parafii. Również każdy z nas ma za co dziękować, ale i za co przepraszać oraz prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość. Msza św. kończąca rok i specjalne nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, jutro o godz. 17.00. Na tej Mszy św. podsumujemy rok w naszej wspólnocie parafialnej oraz odśpiewamy dziękczynny hymn Ciebie Boga wysławiamy.
  3. We wtorek, w pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2019 Kościół celebruje Liturgiczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w porządku niedzielnym. Chcemy stanąć obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki będzie Nowy Rok, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Zapraszamy tego dnia do kościoła.
  4. W najbliższym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  5. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Uroczystość Trzech Króli. Drugi raz w Łosicach wyruszy na ulice naszego miasta Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godz. 12.00 przy naszym kościele. Następnie ulicami naszego miasta, przez poszczególne stacje, dotrzemy do kościoła św. Trójcy. Od godz. 11.30 będą rozdawane gadżety orszakowe, jeżeli ktoś ma te z ubiegłego roku prosimy o zabranie ze sobą. W miarę możliwości możemy ubrać się w kolorach poszczególnych orszaków tzn: czerwony, zielony i niebieski. W naszym kościele, zaraz po wyjściu orszaku krótka Msza św. dla tych, którzy będą tylko na początku orszaku, a dalej pójść nie mogą. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje święte. Nabożeństwo z racji Pierwszej Niedzieli, za tydzień o godz. 17.45 a nie po sumie.
  6. Trwa WIZYTA DUSZPASTERSKA. Celem wizyty kapłanów, w naszym domu, jest przede wszystkim Błogosławieństwo domowników, poświęcenie mieszkania oraz wspólna modlitwa, tak aby Boże Błogosławieństwo towarzyszyło nam przez cały kolejny rok. W związku z pojawiającymi się pytaniami, przypominamy, że ofiary składane przy okazji kolędy, przeznaczone są w całości na prace gospodarcze przy kościele i na cmentarzu. Nie są one przeznaczone na utrzymanie księży. Porządek kolędy w tym tygodniu: (na dole strony). Plan kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.
  7. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeby prac gospodarczych. W czasie świąt niektórzy skarżyli się na zbyt wysoką temperaturę w kościele na niektórych Mszach św. Informujemy, że temperatura i zaduch w kościele były wynikiem nie ogrzewania ale bardzo dużej ilości wiernych uczestniczących w poszczególnych Mszach św.
  8. Bóg zapłać za indywidualne, dodatkowe ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna z ul. Moniuszki – 200 zł, z ul. Majora Zenona 2000 zł. Bóg zapłać.
  9. Na koniec życzymy, aby Święta Rodzina opiekowała się wszystkimi rodzinami naszej parafii. Życzymy również by wieczór sylwestrowy był bezpieczny i udany.
02.01.2019

(środa)

15.30 (2 ks) Bialska, św. Stanisława
15.30 (2 ks) Międzyrzecka 19 i Ogrodowa
15.30(1 ks) Bialska 21
03.01.2019

(czwartek)

15.30(2 ks) Bialska 25
15.30(2 ks) Bialska 27
15.30(2 ks) Bialska 23
04.01.2019

(piątek)

15.30(2 ks) Bialska 29
15.30(1 ks) Międzyrzecka 5, 5A
15.30(2 ks) Międzyrzecka 7, 14
15.30

 (1 ks)

Kościuszki 13
05.01.2019

(sobota)

900 (2 ks) Kościuszki 9
900 (2 ks) Kościuszki 11
900  (2 ks) Majora Zenona 2
1500 (2 ks) Majora Zenona 4
1500 (2 ks) Majora Zenona 6

W Sylwestra nie chodzimy po kolędzie. W pozostałe dni od 15.00, a w sobotę od 9.00 i od 15.00

 

(Czytany w sumie: 1 064 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie