OGŁOSZENIA Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019r.

12 stycznia 2019
OGŁOSZENIA  Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2019r.
 1. Wydarzenie znad Jordanu, gdy Pan Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, a także gdy Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga: „Tyś Moim Synem w Tobie mam upodobanie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, przy której byliśmy ochrzczeni, aby podziękować za dar naszego chrztu oraz uświadomić sobie swoją odpowiedzialności za budowanie Kościoła na świecie oraz w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 4. W poniedziałek, 14 stycznia rozpoczyna się w Pratulinie Nowenna przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Zachęcamy do udziału w tej nowennie w Pratulinie lub za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie o godz. 19.15.
 5. W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca, zapraszamy na Nowennę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed wieczorową Mszą św. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii.
 6. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie, tę modlitwę, podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Zachęcamy do osobistej modlitwy w tej intencji. Niech będzie to naszym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 7. W sobotę 19 stycznia, na wieczorowej Mszy św. będziemy polecali, we Mszy św. koncelebrowanej, Prałata Henryka Rzeszotka i Ks. Sebastiana Mućkę z racji Ich Imienin. Po Mszy św. możliwość indywidualnego złożenia życzeń solenizantom. Ksiądz Prałat ostatnio trochę nam zachorował, ale obiecał, że do soboty wyzdrowieje. Ks. Sebastian, póki co, czuje się dobrze.
 8. Za tydzień w niedzielę w kościele Trójcy Świętej o godz. 19.00 koncert kolęd z cyklu Łosickie Kolędowanie.
 9. Dobiega końca WIZYTA DUSZPASTERSKA w naszej parafii. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za zorganizowanie dowozu księży na kolędę, zarówno na wioskach jak i w mieście. Dziękujemy również za to, że gospodarze poszczególnych rodzin wychodzili po księży zapraszając do swoich domów. W miejscowościach naszej parafii, na większości ulic i w niektórych blokach widać było zaangażowanie i zgranie mieszkańców w czasie kolędy. Podsumowując kolędę zauważamy, że prawie wszystkie rodziny przyjęły kapłana z Wizytą Duszpasterską. Tylko bardzo nieliczne domy były zamknięte. W czasie kolędy zauważyliśmy, że wielu parafian doskonale orientuje się w sprawach parafii, co świadczy o zaangażowaniu w naszą wspólnotę. Potwierdziła się również prawda, że najwięcej do powiedzenia na temat naszej parafii mają Ci, którzy do kościoła nie chodzą i poza mieszkaniem na terenie parafii nic z nią wspólnego nie mają, ale wszystko wiedzą najlepiej. Jako dobry żart można traktować słowa reformatorki parafii, która nie poznała swojego proboszcza. Dziękujemy za wszelkie dobro, którego bardzo wiele doświadczyliśmy podczas kolędy oraz za każdą cenną uwagę bądź pochwałę dotyczącą spraw duszpasterskich i prac gospodarczych prowadzonych przy kościele, na cmentarzu i przy kościółku. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy – jak już informowaliśmy, przeznaczamy je w całości na prace gospodarcze, w żadnym wypadku nie są one przeznaczone na honorarium dla księży.
 10. W pierwszym tygodniu Ferii Zimowych, planujemy w naszej parafii, półkolonie dla dzieci i młodzieży. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w zakrystii. Ci z rodziców, którzy już wzięli taki formularz prosimy o zwrot wypełnionego formularza.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edward Misiowski, Alina Wysocka, Mieczysław Tokarski, Czesław Dziołak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Na koniec dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w Orszaku Trzech Króli, dziękujemy również organizatorom orszaku, którzy pracowali nad nim od kilku miesięcy.
(Czytany w sumie: 300 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie