OGŁOSZENIA 3. Niedziela Zwykła – 27.01.2019r.

26 stycznia 2019
OGŁOSZENIA  3. Niedziela Zwykła – 27.01.2019r.
 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać Panu Bogu młodzież naszej parafii i całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.
 2. Dzisiaj wypada Światowy Dzień Trędowatych. Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera swoje śmiertelne żniwo.
 3. O godz. 16.00 w Łosickim Domu Kultury odbędzie się dzisiaj Uroczysty Koncert Kolęd „Łosickie Anioły”. Będzie to Koncert Laureatów 11-go Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W programie wystąpią laureaci przeglądu. Na koncert zaprasza Starosta i Burmistrz.
 4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W Pierwszy Piątek Miesiąca pragniemy wypełnić prośbę Chrystusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, dlatego oprócz nabożeństw rano i wieczorem zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Osoby, które obchodzą Pierwsze Piątki, tego dnia powinny być u komunii św., natomiast wyspowiadać możemy się wcześniej. W Pierwszą Niedzielę Miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych. A przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 5. W sobotę 2 lutego, wypada Święto Ofiarowania Pańskiego (M.B. Gromnicznej). Według Ewangelii zgodnie z nakazem prawa, każdy pierworodny chłopiec miał być w Świątyni Żydowskiej ofiarowany Bogu. Nie oznaczało to poświęcenia chłopca na służbę kapłańską, ale był to gest symboliczny, poświęcenia Bogu tego, co było dla rodziców największą wartością. “W zamian” – następował obrzęd “wykupienia”, tzn. ofiarowano parę synogarlic lub 2 młode gołębie. Tradycyjnie to Święto nazywamy Świętem Matki Bożej Gromnicznej, nazwa wzięła się od GROMNICY – świecy, która tego dnia zostanie poświęcona. Ten symbol ma nam przypomnieć, że Chrystus jest “Światłem na oświecenie pogan”. Zapalone gromnice stawiamy w oknie w czasie burzy, zapalamy w czasie trwogi i cierpienia, wkładamy w dłonie osoby umierającej oraz po powrocie do domu robimy krzyż na futrynie mieszkania. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 9.00 i 17.00, połączone z obrzędem pobłogosławienia gromnic. Niech w żadnym domu nie zabraknie poświęconej gromnicy.
 6. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Na godz. 17.00 zapraszamy Rodziców księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii. Ofiary składane na tacę tego dnia, przeznaczone będą na zakony klauzurowe czyli zakony zamknięte, kontemplacyjne.
 7. W przyszłą niedzielę 3 lutego w Kodniu odbędzie się Pielgrzymka Amazonek. Program pielgrzymki rozpoczyna się od godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.
 8. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca, tradycyjnie taca przeznaczona jest na prace gospodarcze przy kościele na cmentarzu oraz na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie potrzeb parafii.
 9. Od jutra rozpoczynamy półkolonie w naszej parafii. Zgłoszone i zapisane dzieci zapraszamy jutro wraz z rodzicami do kawiarenki parafialnej na godz. 17.30. Już dzisiaj do odebrania w zakrystii dokładny plan półkolonii i identyfikatory dla dzieci.
 10. Są jeszcze wolne cztery miejsca na Autokarową Parafialną Pielgrzymkę do Rzymu w czerwcu br.
 11. Bóg zapłać za ofiarę na Misje – KŻR – 150 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Konewko (pogrzeb we wtorek o godz. 13). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 13. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego tygodnia a dzieciom i młodzieży przypominamy, że wszystko dobre co się dobrze kończy – ostrożnie z zabawami na śniegu i lodzie.
(Czytany w sumie: 405 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie