OGŁOSZENIA 4. Niedziela Zwykła – 3.02.2019r.

2 lutego 2019
OGŁOSZENIA  4. Niedziela Zwykła – 3.02.2019r.

 

 1. Dzisiaj wypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. W Ewangelii usłyszeliśmy o tym jak mieszkańcy Nazaretu, czyli ziomkowie Chrystusa, odrzucili Jego posłannictwo. “Tylko w swojej ojczyźnie i wśród swoich prorok może być tak lekceważony.” Nie lekceważmy możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. We wrotek przypada rocznica święceń biskupich naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Polecajmy osobę naszego Pasterza w osobistych modlitwach.
 3. Również we wtorek przed wieczorową Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, w intencji których będzie również sprawowana wieczorowa Msza św.
 4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Nabożeństwo z tej racji po Mszy św. wieczorowej.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kandydatów do Bierzmowania.
 6. 11 lutego, w następny poniedziałek, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą, Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy z całego świata, w ubiegłym roku była tam pielgrzymka z naszej parafii. 11 lutego zapraszamy chorych i cierpiących do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 9.00. Chorym udzielimy specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Już dzisiaj prosimy aby pomóc chorym w dotarciu do kościoła w poniedziałek za tydzień, zwłaszcza tym, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła.
 7. W dniach od 15 do 17 lutego Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach organizuje Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rekolekcje adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i do studentów. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.
 8. Trwają Zimowe Ferie w naszym województwie. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii w czasie ferii.
 9. Przez cały ubiegły tydzień trwały w naszej parafii półkolonie dla dzieci. Prawie setka dzieci wzięła w nich udział. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje Grzegorzowi za podjęcie się trudu organizacji tych półkolonii. Dziękujemy również za pomoc w przeprowadzeniu zajęć dla dzieci: ks. Pawłowi, Młodzieży z KSM, Rodzicom, Strażakom, Policji, Panu Burmistrzowi, Pani Dyrektor ŁDK, Pani Psycholog, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, Właścicielom Kręgielni, Sponsorom i Darczyńcom. Półkolonie były bardzo udane, choć kosztowały wiele zabiegów i wysiłku. Dzieci miały wiele atrakcyjnych i zajmujących zajęć.
 10. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. Bezimienna z ul. Narutowicza – 100 zł, bezimienna z ul. Kościuszki – 200 zł, KŻRK zel. Pietruczuk Regina – 130 zł na Misje. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu nikt nie odszedł z naszej wspólnoty parafialnej. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego tygodnia oraz umiejętnego korzystania z Karnawału oraz Ferii Zimowych, które jak wszystko, kiedyś się skończą.
(Czytany w sumie: 267 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie