OGŁOSZENIA 5. Niedziela Zwykła – 10.02.2019r.

9 lutego 2019
OGŁOSZENIA  5. Niedziela Zwykła – 10.02.2019r.
 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię”, nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny naszej wiary.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa dla chorych i cierpiących.
 4. W czwartek tradycja katolicka wspomina w liturgii św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, podczas tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także w Polsce, przyjęło się czcić tego świętego, jako patrona zakochanych. Niech to wspomnienie będzie okazją do przekazania życzeń osobom, które kochamy. W tym dniu nie zapominajmy również o naszych współmałżonkach, rodzicach, dziadkach, dzieciach – bo przecież przede wszystkim ich kochamy.
 5. W tym roku karnawał jest wyjątkowo długi, Środa Popielcowa wypada dopiero 6 marca.
 6. Sprawy gospodarcze.
  – Kończymy już prace projektowe nad pomnikiem Anioła Pocieszenia, który postawimy na naszym cmentarzu przed kaplicą. Postać Anioła będzie wyrzeźbiona w Pracowni Rzeźbiarskiej z granitowego, jednolitego bloku i będzie naturalnych rozmiarów. Planujemy, by otoczenie tej rzeźby było wyjątkowym miejscem do modlitwy i wyciszenia.
  – Kończymy również prace nad wyborem materiałów na Grób Dzieci Utraconych. Ten, nie tylko symboliczny grób, będzie postawiony w nowej części cmentarza i będzie możliwość pochowania w nim dzieci, które urodziły się przedwcześnie ale będzie on pełnił również rolę grobu symbolicznego.
 7. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. Ofiara bezimienna – 500 zł na prace na cmentarzu. Bóg zapłać.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Miroński, Ryszard Roszczak, Stanisław Andrzejczuk oraz Franciszek Kozioł. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Wszystkim naszym parafianom życzymy bożego Błogosławieństwa a dzieciom i młodzieży przypominamy – jutro do szkoły.
(Czytany w sumie: 272 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie