OGŁOSZENIA 6. Niedziela Zwykła – 17.02.2019r.

16 lutego 2019
OGŁOSZENIA   6. Niedziela Zwykła – 17.02.2019r.
  1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas umiejętności dostrzegania źródła biedy. Źródłem prawdziwej biedy jest źle ulokowana nadzieja. Błogosławieństwa z dzisiejszej Ewangelii niech będą naszym udziałem.
  2. Po zimowej przerwie wracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich. W czwartek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy chór dorosłych na swoją próbę, w piątek zapraszamy scholkę dziecięcą, a w sobotę ministrantów na godz. 10.00. Ksiądz Paweł ogłasza nabór do grona ministrantów. Zachęcamy rodziców aby porozmawiali ze swoimi synami czy nie zechcieliby służyć przy ołtarzu. Zapraszamy również osoby chętne do czytania czy śpiewania w czasie Mszy św. Również chór dorosłych czeka na nowe głosy.
  3. W środę zapraszamy na wieczorową Mszę św. rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej na spotkanie przygotowujące.
  4. W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na Nowennę za przyczyną Św. Jana Pawła II o godz. 16.45. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii naszego świętego rodaka. Każdy, kto chciałby podać swoją intencję do modlitwy w czasie nowenny, może to uczynić wypełniając specjalną kartkę przy bocznym ołtarzu lub w przedsionku kościoła. Swoją intencję możemy również podać za pośrednictwem parafialnej strony internetowej, wyraźnie zaznaczając, że chodzi o nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II.
  5. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła oraz na planowane prace gospodarcze w tym roku. Jeżeli ktoś chciałby mieć swój udział w Pomniku Anioła na cmentarzu czy w Grobie Dzieci Utraconych może to zrobić składając ofiarę na tacę lub do skarbonki, możemy również złożyć indywidualnie ofiarę w zakrystii.
  6. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. Ofiara bezimienna z ul. Miodowej – 300 zł na prace na cmentarzu. Bóg zapłać.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Marian Osypiuk ….. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  8. Wszystkim naszym parafianom życzymy, tak jak słyszeliśmy w Ewangelii, wiele błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.
(Czytany w sumie: 323 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie