OGŁOSZENIA 7. Niedziela Zwykła – 24.02.2019r.

23 lutego 2019
OGŁOSZENIA  7. Niedziela Zwykła – 24.02.2019r.

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus wezwał nas do miłości nieprzyjaciół. Podejmijmy próbę wypełnienia tego przykazania w rozpoczynającym się tygodniu.
 2. W tym tygodniu mamy już Tłusty Czwartek. A to oznacza że zbliża się Środa Popielcowa. Niech ten ostatni pełny tydzień karnawału będzie dla nas okazją do dobrego przygotowania się do Wielkiego Postu.
 3. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.
 4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Prządek nabożeństw i spowiedzi na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W Pierwszy Piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. wieczorowa w intencji wynagradzającej Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Sercu NMP. Jeżeli ktoś obchodzi Pierwsze Piątki Miesiąca ze spowiedzi może skorzystać wcześniej, a w Pierwszy Piątek wystarczy pójść do komunii św. W Pierwszą Niedzielę Miesiąca przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach a po sumie Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 5. Niedziela za tydzień to ostatnia niedziela karnawału. Na tę niedzielę zaprosiliśmy do naszej wspólnoty parafialnej ze świadectwem życia, przedstawicieli grup Anonimowych Alkoholików i osób współuzależnionych. W czasie każdej mszy św. powiedzą świadectwo oraz będą służyli radą i rozmową w kawiarence parafialnej osobom zainteresowanym tym tematem.
 6. Caritas Diecezji Siedleckiej zwraca się z prośbą aby przy wypełnianiu zeznań podatkowych przekazać 1 % podatku na leczenie i rehabilitację podopiecznych Caritas. W zeznaniu podatkowym podajemy numer KRS 0000223111 (dostępny na naszej tablicy ogłoszeń). Tu bardzo ważna informacja: jeżeli na końcu numeru KRS Caritasu dopiszemy 34 – wówczas ten 1% trafi do Łosic i będzie do dyspozycji naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego.
 7. Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są w całości na ogrzewanie kościoła oraz na planowane prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu w tym roku.
 8. Bóg zapłać za ofiary na prace gospodarcze w parafii. Ofiara bezimienna z ul. Narutowicza – 100 zł na prace na cmentarzu. Na Misje święte KŻRK zel. Świsłowska Antonina – 100 zł, KŻRK zel. Zabadała Elżbieta – 200 zł. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Kardacz oraz Janina Stecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy, udanego tygodnia.
(Czytany w sumie: 294 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie