OGŁOSZENIA 8. Niedziela Zwykła – 3.03.2019r.

2 marca 2019
OGŁOSZENIA  8. Niedziela Zwykła – 3.03.2019r.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Ten Tydzień Modlitw zachęca nas również do podjęcia abstynencji wielkopostnej. Bardzo dziękujemy naszym dzisiejszym gościom, za danie świadectwa o swojej walce z trudnym problemem alkoholowym. Nikt z nas nie może czuć sie bezpieczny, dlatego Wielki Post jest doskonałym sprawdzianem dla samego siebie. Nasi goście mają pomóc nam dobrze wejść w czas Wielkiego Postu. Po Mszy św., w kawiarence parafialnej, możliwość indywidualnej rozmowy i konsultacji z naszymi gośćmi.
 2. Jutro 4 marca wspominamy w liturgii św. Kazimierza Królewicza, jest to dzień Patrona naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Zachęcamy do modlitwy w intencji dostojnego solenizanta.
 3. W tym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek – modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach i Pierwszy Czwartek Miesiąca.
 4. We wtorek zakończenie karnawału – tzw. ostatki. Przypominamy, że tego dnia wszelkie zabawy i rozrywki powinny zakończyć się o północy. Bardzo prosimy rodziców, aby skutecznie przypomnieli swoim dzieciom i młodzieży o zakończeniu karnawału przed północą.
 5. W środę 6 marca – Środa Popielcowa. Tego dnia obowiązuje post ścisły nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta, pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 17.00 i 19.00. Zwracamy uwagę, że po południu są dwie Msze św. o godz. 17 i 19. Pragniemy aby każdemu pasowała godzina.
  Środa Popielcowa, obrzęd posypania głów popiołem oraz słowa “prochem jesteś i w proch się obrócisz” pozwolą nam dobrze rozpocząć czas pokuty i osobistego nawrócenia. Osoby uczestniczące w tym obrzędzie, mogą zabrać ze sobą odrobinę popiołu i posypać nim głowy domowników, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli wziąć udziału we Mszy św. Na czas Wielkiego Postu podejmujmy postanowienia, niech będą one poważne, odpowiednie do wieku i stosowne. Środa Popielcowa działa jak siekiera – odcina wszystko to, co jest grzeszne i niewłaściwe w naszym życiu. Wielki Post jest doskonałą okazją do podjęcia najważniejszych dobrych uczynków – modlitwy, postu i jałmużny. Dla tych, którzy wezmą udział w nabożeństwie posypania głowy popiołem, przygotowaliśmy specjalną niespodziankę na Wielki Post.
 6. W przyszły piątek już pierwsza Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście. W naszej parafii na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek na godzinę 00, 16.30 i 19.00. Rozważania Drogi Krzyżowej pomogą nam przemyśleć swoje życie, Droga Krzyżowa to nie jest Droga Śmierci ale jest to Droga Życia. Również w tym roku planujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową.
 7. W piątek wypada 8 maca – Dzień Kobiet. Pamiętamy o życzeniach i naszej modlitwie dla naszych drogich Pań. Natomiast Panie zapraszamy na wieczorową Mszę św. o godz. 17.00
 8. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na kolejny Zygmuntowski Wieczór Chwały. Poprowadzi go ks. Paweł Bielecki pod hasłem: ” Duchu św. oczyść serce moje”.
 9. Za tydzień w niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godzinie 12.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. Kazanie Pasyjne to rozważanie poszczególnych etapów Męki Pańskiej, Boleści Matki Bożej i Lamentu naszej Duszy. Kazanie Pasyjne jest zupełnie inne niż kazania głoszone w każdą niedzielę i stanowią pewien cykl, pewną całość. W tym roku będzie je głosił ks. Grzegorz.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek jako pomoc Kościołowi na świece “Ad Gentes”.
 11. Bóg zapłać za ofiary na prace na cmentarzu. Ofiara bezimienna z ul. Międzyrzeckiej – 100 zł. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Karol Dunajewski, Teresa Brażko, Anna Radzikowska, Krzysztof Zienkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego zakończenia karnawału. Przypominany, że karnawał kończy się we wtorek o północy.
(Czytany w sumie: 558 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie