OGŁOSZENIA 1. Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

9 marca 2019
OGŁOSZENIA  1. Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.
 1. W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa, przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. U progu Wielkiego Postu Ksiądz Biskup Ordynariusz wezwał nas, w swoim liście, do odnowienia ducha pokuty i do przemiany serc.
 2. Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godzinie 12.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach suma bez kazania. Kazania Pasyjne to rozważania poszczególnych etapów Męki Pańskiej. Jeżeli ktoś dysponuje czasem zapraszamy ponownie do kościoła na Gorzkie Żale.
 3. W środę 13 marca przypada rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową na godzinę 00, 16.30 lub na 19.00. Na Drodze Krzyżowej mamy okazję skonfrontować swoje życie z miłością Boga, który umarł za nasze grzechy na Drzewie Krzyża i zyskać odpust zupełny. Bardzo cieszy nas fakt, że w ubiegłym tygodniu kościół na Drogach Krzyżowych był wypełniony po brzegi, podobnie w Środę Popielcową – za co bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.
 5. Każdy Dekanat Diecezji Siedleckiej został poproszony o “zaadoptowanie” jednego z misjonarzy pochodzącego z naszej diecezji. Dekanat Łosicki zobowiązał się zaopiekować Jarosławem Mitrzakiem, obecnie pracującym na Syberii. Ks. Jarosław wiele lat temu był wikariuszem w naszej parafii. Za tydzień w niedzielę zaprosiliśmy ks. Jarosława aby podzielił się doświadczeniami swojej pracy misyjnej w Rosji.
 6. Również za tydzień w niedzielę Mszy św. po Gorzkich Żalach przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda. Bezpośrednio po tej Mszy św. Pan Tomasz Dobrowolski wręczy Księdzu Biskupowi swoją najnowszą książkę pt: “Unici Ziemi Łosickiej i ich walka o jedność Kościoła i Polską wieś na Podlasiu”. Książka opowiada o naszych przodkach unitach, żyjących na terenie Dekanatu Łosickiego.
 7. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania za tydzień po wieczorowej Mszy św.
 8. Na bocznych ołtarzach wystawione są skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną przygotowane przez Caritas. Rodzice, po Mszy św. mogą taką skarbonkę wziąć dla swojego dziecka lub dla całej rodziny. Ta skarbonka jest okazją aby dzieci zwróciły uwagę na jałmużnę wielkopostną. Rodzice mogą wziąć jedną skarbonkę dla kilkorga dzieci lub dla każdego dziecka osobno, skarbonka może być również jałmużną wielkopostną całej rodziny. Skarbonki należy zwrócić do kościoła w Niedzielę Palmową.
 9. Dzisiaj po Mszy św. do puszek zbierane będą ofiary na wsparcie polskich misjonarzy w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej w ramach tzw. Niedzieli Ad Gentes.
 10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w tym roku wypadają 7, 8 i 9 kwietnia. W związku z rekolekcjami w sąsiednich parafiach koniecznością pomocy w konfesjonale przez naszych księży informujemy, że nie zawsze będzie obecny ksiądz w Kancelarii Parafialnej. Za utrudnienia z góry przepraszamy.
 11. 12 kwietnia w piątek przed Niedzielą Palmową, planujemy w naszej parafii Ekstremalną Drogę Krzyżową. Być może komuś z naszych parafian jest bardzo potrzebna tak trudna Droga Krzyżowa. Już wkrótce podamy szczegóły oraz sposoby zapisania się i pobrania rozważań.
 12. Bóg zapłać za ofiary na planowane prace na cmentarzu. Ofiara bezimienna z ul. Siedleckiej – 200 zł.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie odszedł do wieczności. Polecamy Panu Bogu zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 14. Wszystkim naszym parafianom życzymy dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
(Czytany w sumie: 402 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie