OGŁOSZENIA 2. Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019r.

16 marca 2019
OGŁOSZENIA  2. Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019r.
 1. Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu, tzw. Niedziela Przemienienia, o tym słyszeliśmy w Ewangelii. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy w ten święty czas, przemienili nasze życie. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także zachęcając nas do najważniejszych dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny.
 2. Dziękujemy Księdzu Kanonikowi Jarosławowi Mitrzakowi za jego piękną, misyjną, prawie 25-letnią pracę na Syberii. Dziękujemy również za jego dzisiejsze świadectwo. Jarosław obecnie pracuje jako proboszcz w Stawropolu. Po Mszy św. możemy wspomóc pracę ks. Jarosława składając dobrowolną ofiarę do puszki.
 3. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 12.00. Po Gorzkich Żalach, Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda. Natomiast po Mszy św. Pan Tomasz Dobrowolski będzie prezentował swoją najnowszą książkę: “Unici Ziemi Łosickiej”.
 4. Dzisiaj po wieczorowej Mszy św. spotkanie Kandydatów do Bierzmowania.
 5. We wtorek wpada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Zapraszamy do kościoła na wieczorową Mszę św. mężczyzn a szczególnie ojców, by za pośrednictwem św. Józefa polecać Panu Bogu wszystkie męskie sprawy. Przed Mszą św. wieczorową odmówimy litanię do św. Józefa. W czasie Mszy św. chętni mężczyźni złożą Akt Zawierzenia swojego ojcostwa św. Józefowi. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Paweł Siedlanowski, który przyjmie ten Akt Zawierzenia od członków Klubu Ojca, który działa przy naszej parafii. Po Mszy św. możliwość zapoznania się z działalnością Klubu Ojca.
 6. W czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na Nowennę za przyczyną Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania swoich intencji za przyczyną naszego świętego rodaka.
 7. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 15.00, 16.30 i 19.00.
 8. Sprawy gospodarcze: na cmentarzu przy kaplicy rozpoczęliśmy już prace przygotowawcze do postawienia granitowej rzeźby anioła. Już wkrótce także na cmentarzu prace przygotowawcze do postawienia Grobu Dzieci Utraconych.
 9. Bóg zapłać za ofiary na planowane prace na cmentarzu. Ofiara bezimienna z Łosic – 500 zł.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Janusz Frańczuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Jeszcze raz zapraszamy na Gorzkie Żale i na Drogę Krzyżową.
(Czytany w sumie: 294 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie