OGŁOSZENIA 3. Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019r.

23 marca 2019
OGŁOSZENIA  3. Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019r.
 1. Trwa Okres Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że istotą tego okresu jest nasze osobiste nawrócenie. Pomagają nam w tym nasze postanowienia, praktyki pokutne, jałmużna wielkopostna oraz nabożeństwa wielkopostne. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na godz. 12.00 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a w piątek na Drogę Krzyżową na godz. 15.00, 16.30 lub na 19.00. Za dwa tygodnie rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii, przewodniczył im będzie Marek Dziewiecki, kapłan znany z ogólnopolskiej anteny radiowej.
 2. Jutro, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30 i 17.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Życie to wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.
 3. Z soboty na niedzielę – zmiana czasu z zimowego na letni. Przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. W związku z tym śpimy krócej.
 4. Za tydzień wypada tzw. Niedziela Laetare, a to oznacza, że będzie już połowa postu – tego dnia Kościół dopuszcza zmianę koloru szat liturgicznych z fioletowego na różowy.
 5. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. wieczorowej, zapraszamy na spotkanie rodziców osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również samych kandydatów.
 6. Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca – tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na planowane prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu – gdzie planujemy postawić granitowy Pomnik Anioła Pocieszenia i Grób Dzieci Utraconych.
 7. Osoby, które zapisały się na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w maju bieżącego roku, proszone są o odbiór ważnych dokumentów w zakrystii.
 8. W piątek przed Niedzielą Palmową planujemy Łosicką Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ruszyły już zapisy, możemy się zapisać na stronie: edk.losice.eu Więcej informacji na ten temat udziela ks. Paweł.
 9. Przy naszej parafii działają Kręgi Domowego Kościoła. Jeden z tych kręgów powstał w ubiegłym roku, składa się z pięciu młodych małżeństw. Pragniemy aby powstały kolejne Kręgi Domowego Kościoła. Żeby założyć krąg potrzeba przynajmniej czterech małżeństw. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub bezpośrednio do ks. Sebastiana. Zachęcamy do takiej formy formacji małżeńskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary – KŻRK zel. Kazimieruk Marianna 200 zł na Misje, Jałmużna Wielkopostna do skarbonki – 100 zł. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marek Demianiuk (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia oraz błogosławionego czasu Wielkiego Postu.
(Czytany w sumie: 418 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie