OGŁOSZENIA 4. Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019r.

30 marca 2019
OGŁOSZENIA  4. Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019r.
 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele Powszechnym to tzw. Niedziela Laetare – Niedziela Radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud modlitwy, postu i jałmużny, wytrwali w tym niełatwym wysiłku. Na znak tej radości Kościół pozwala dzisiaj używać różowego koloru szat liturgicznych (Bogu dzięki tylko dwa razy w roku).
 2. Od jutra Msze św. wieczorowe w naszej parafii o godz. 18.00. Tym samym Kancelaria Parafialna zmienia godziny urzędowania. Księża przyjmują w godzinach 16.30 – 17.30. Natomiast Pan Organista przyjmuje w godzinach 16.45 – 17.45. Kancelaria będzie nieczynna w soboty, niedziele i poniedziałki.
 3. W tym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00, 17.30 i o 19.00. Zwracamy uwagę, na zmianę godziny Drogi Krzyżowej o 17.30. Natomiast rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 19.00 poprowadzi osobiście Ksiądz Proboszcz. Na tę Drogę Krzyżową zaproszenie otrzymali przedsiębiorcy z Diecezji Siedleckiej. Pragniemy aby ta Droga Krzyżowa była przygotowaniem do naszych parafialnych rekolekcji.
 5. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie Marek Dziewiecki, który zajmuje się psychologią rodziny i małżeństwa, często występuje w mediach. Dokładny program rekolekcji na drzwiach kościoła. W pierwszy dzień rekolekcji tzn. w niedzielę 7 kwietnia, o godzinie 19.00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Droga Krzyżowa w pierwszy dzień rekolekcji jest okazją do tego, aby dobrze rozpocząć rekolekcje, pochylić głowę i zgiąć kolano na ulicy przed krzyżem. Dajmy świadectwo naszej wiary. Pójdziemy ulicami: Rynek, 1-go Maja, Targową, Tysiąclecia, Międzyrzecką, Rynek i wrócimy do kościoła.
 6. W drugi dzień rekolekcji o godz. 20.00 planujemy modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie duchowe, które poprowadzi Ksiądz Jerzy Janowski.
 7. Trwają zapisy na Łosicką Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisy, trasa oraz rozważania są dostępne na stronie internetowej: edk.losice.eu . Zapisać się może każdy, kto czuje się na siłach aby podjąć ten ekstremalny wysiłek.
 8. Dzisiaj ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są w całości na prace gospodarcze na cmentarzu i przy parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
 9. Sprawy gospodarcze:
  – od jutra planujemy generalne odkurzanie kościoła. Przeprowadzi je specjalistyczna firma. Na gzymsach, zakończeniach kolumn, daszkach i figurach zebrało się już dość dużo kurzu. Gdy jest ruch powietrza w kościele to tym kurzem po prostu oddychamy. Wymienimy również chodniki w prezbiterium na letnie.
  – Trwają prace na cmentarzu przy kaplicy. Szykujemy miejsce na pomnik anioła.
 10. Bóg zapłać za indywidualne ofiary: bezimienna z ul. Międzyrzeckiej na prace na cmentarzu – 200 zł, ofiara na grób dzieci utraconych – 100 zł. Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Polecamy miłości Bożej naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 12. Na rozpoczynający się tydzień Naszym Parafianom życzymy dobrego przygotowania się do rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej.
(Czytany w sumie: 587 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie