OGŁOSZENIA 5. Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019r.

6 kwietnia 2019
OGŁOSZENIA  5. Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019r.
 1. Dzisiejsza Niedziela zmienia zupełnie charakter Wielkiego Postu. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczy im Ksiądz Doktor Marek Dziewiecki, wykładowca i autor wielu książek z dziedziny psychologii. Dokładny program rekolekcji na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej. Msze św. jutro i pojutrze 30, 10.30, 15.30 z udziałem dzieci, 17.00 i 19.00.
  W poniedziałek na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy chorych, będzie udzielony sakrament namaszczenia. Prosimy zadbać o to, by chorzy mogli dotrzeć do kościoła. Obłożnie chorych odwiedzimy ze spowiedzią i komunią św. w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia: wioski od godz. 9.00, miasto od godz. 14.00. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii.
  – Również w poniedziałek na godz. 20.00 zapraszamy na modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie duchowe, którą poprowadzi charyzmatyk – ks. Jerzy Janowski.
 3. Jeszcze dzisiaj, w ramach rekolekcji, o godzinie 19.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Pójdziemy ulicami: Rynek, 1-go Maja, Targową, Tysiąclecia, Międzyrzecką, Rynek i wrócimy do kościoła.
 4. W środę 10 kwietnia wypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Przy kościółku św. Stanisława o godz. 12.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej będzie ks. Franciszek Klebaniuk.
 5. W środę po wieczorowej Mszy św. spotkanie Rodziców i Dzieci przed Pierwszą Komunią św.
 6. W czwartek Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II.
 7. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 15.00, 17.30 i 19.00. Ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00, będzie to Łosicka Ekstremalna Droga Krzyżowa.
 8. W sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W sposób uroczysty poświęcimy palmy o godz 10.15, wtedy to z kościoła wyruszy procesja z palmami wokół Rynku. Prosimy aby dzieci zabrały na procesję marchewkę dla osiołka, na którym jedzie Pan Jezus. Bezpośrednio po procesji – Msza św., a po niej konkurs z nagrodami na NAJWYŻSZĄ PALMĘ. Będzie możliwość karmienia marchewką osła i małego oślątka. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego. Ekipa Dekoracyjna już pracuje nad przygotowaniem grobu i ciemnicy. Tego dnia należy przynieść do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną i zostawić je na bocznym ołtarzu.
 10. Każdy z nas robi zakupy na święta, nie wszystkie rodziny jednak stać na większe, świąteczne zakupy. Dlatego Parafialny Zespół Charytatywny zwraca się z prośbą do rodzin naszej parafii aby zechciały podzielić się zakupami świątecznymi z najbardziej potrzebującymi. Na bocznych ołtarzach wyłożone są Torby Miłosierdzia. Weźmy dzisiaj jedną torbę, lub więcej, robiąc swoje zakupy napełnijmy tę torbę artykułami spożywczymi za ok 100 zł. może być również mniejsza lub większa kwota. Wypełnioną torbę przynieśmy do kościoła najlepiej w czasie rekolekcji, najpóźniej do soboty. Gdyby ktoś nie miał czasu na robienie zakupów, na bocznych ołtarzach, przy Torbach Miłosierdzia stoją skarbonki gdzie możemy złożyć ofiarę, a Zespół Charytatywny zrobi te zakupy za nas i dostarczy je przed świętami do najbardziej potrzebujących.
 11. Łosicki Dom Kultury zaprasza dzisiaj do kina. O godz. 12.30 będzie wyświetlany film pt: “Miłość i Miłosierdzie”, opowiadający o życiu Siostry Faustyny Kowalskiej i o rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia.
 12. Diecezjalny Caritas w ramach jałmużny wielkopostnej, jak co roku, proponuje zakup czekoladowego Baranka Wielkanocnego. Czekoladowe Baranki można nabyć po Mszy św. przed kościołem, gdzie czeka na nas Młodzież z KSM-u.
 13. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze: na Grób Dzieci Utraconych – bezimienna 200 zł, KŻRK zel. Stefaniuk Cecylia – 150 zł, bezimienna 200 zł, bezimienna 100 zł. Na pomnik Anioła Pocieszenia – bezimienna 500 zł, bezimienna z Łosic 10 000 zł, KŻRK zel. Stefaniuk Cecylia 100 zł. KŻRK zel. Stefanowicz Lucyna 140 zł na misje. Bóg zapłać.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie odszedł. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 15. Na rozpoczynający się czas rekolekcji życzymy naszym Parafianom błogosławionych przeżyć rekolekcyjnych.
(Czytany w sumie: 720 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie