OGŁOSZENIA Poniedziałek Wielkanocny – 22.04.2019r.

21 kwietnia 2019
OGŁOSZENIA   Poniedziałek Wielkanocny – 22.04.2019r.
  1. Święta, święta i po świętach… powoli czas wracać do rzeczywistości…
  2. Dzisiaj drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter w całym Kościele, przez cały tydzień świętujemy Oktawę Wielkanocy. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Chrystusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości, zwłaszcza lany poniedziałek, były godne i roztropne, pogoda niestety sprzyja nieroztropnym wygłupom.
  3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może spaceru, pamiętajmy aby wybrać się dzisiaj na cmentarz, na groby naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. Spacerując po cmentarzu możemy podejść do kaplicy i zobaczyć już granitowy Pomnik Anioła Pocieszenia. Po świętach zaczniemy prace przy otoczeniu Anioła. Uroczyste poświęcenie pomnika na odpust MB Szkaplerznej.
  4. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny przed świętami dostarczył ponad sto paczek żywnościowych do najbardziej potrzebujących rodzin. Członkowie tego zespołu bardzo dziękują tym wszystkim, którzy wypełnili Torby Miłosierdzia lub złożyli ofiarę na ten cel. Odzew ze strony parafian był bardzo imponujący. Te paczki trafiają bezpośrednio do tych, którzy żyją obok nas i są podarowane przez tych, którzy żyją obok nas. Parafialny Zespół Charytatywny tylko to koordynuje. Dziękujemy również Członkom Zespołu Charytatywnego za bardzo sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji dostarczania paczek do rodzin. Gdyby ktoś chciał należeć do tego zespołu wystarczy się zgłosić do Księdza Proboszcza.
  5. Trwa oktawa Wielkanocy, z tej racji w najbliższy piątek, wyjątkowo możemy spożywać pokarmy mięsne.
  6. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego, dlatego o godz. 15.00 za tydzień, zapraszamy do Kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wszystkie dzieła, które prowadzi Caritas w naszej diecezji. Jest to również ostatnia niedziela miesiąca, więc ofiary częściowo przeznaczymy na prace gospodarcze a częściowo na Caritas.
  7. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  8. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł: Wojciech Sawczuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  9. Na całą Oktawę Wielkanocy, Naszym Parafianom życzymy owocnego przeżywania prawdziwego Zmartwychwstania.
(Czytany w sumie: 264 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie