OGŁOSZENIA 2. Niedziela Wielkanocna – 28.04.2019r.

27 kwietnia 2019
OGŁOSZENIA  2. Niedziela Wielkanocna – 28.04.2019r.
 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. To święto ustanowił Papież Jan Paweł II podczas kanonizacji Siostry Faustyny w 2000 roku, a w roku 2002 dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. Św. Faustyna pisze w „Dzienniczku”: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Jeszcze dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jeżeli ktoś nie może być w kościele, zachęcamy aby w dzisiejsze święto, w Godzinie Miłosierdzia tzn. o godz. 15.00 odmówić koronkę prywatnie. W granicach Polski za odmówienie Koronki dzisiaj można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc MAJ. W tradycji katolickiej, ten najpiękniejszy miesiąc, poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy do śpiewania majówki przy kapliczkach czy w kościele, niech ta tradycja nie zaginie. W kościele nabożeństwo majowe o godz. 17.40, a przy kościółku św. Stanisława o godz. 19.00. Bardzo prosimy aby mieszkańcy ulicy 1-go Maja przygotowali kościółek i teren wokół na to nabożeństwo.
 3. W czwartek 2 maja, Uroczystość Odpustowa Patrona naszej parafii św. Zygmunta Króla. Główna Msza św. Odpustowa o godz. 00, przewodniczył jej będzie Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus – Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej. Do koncelebry zostali zaproszeni kapłani pochodzący z naszej parafii. Prosimy rodziców księży aby przypomnieli synom o zaproszeniu proboszcza na ten odpust. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. Zygmunta. Odpust ku czci św. Stanisława w niedzielę 12 maja.
 4. Trzeciego maja, w piątek – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-maja. Jest to święto obowiązujące – porządek Mszy św. niedzielny 30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem Pocztów Sztandarowych, o godz. 10.30, przewodniczył jej będzie Ksiądz Wiesław Niemyjski – Proboszcz Parafii Katedralnej w Drohiczynie. Po Mszy św. przemarsz na rynek i uroczysty apel.
 5. Uroczystość 3-go Maja wypada w tym roku w piątek dlatego znowu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy aby 2 i 3 maja wywiesić flagi biało – czerwone i flagi Maryjne.
 6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Nabożeństwo z racji Pierwszego Piątku w tym miesiącu wyjątkowo tylko przed wieczorową Mszą św. o godz. 17.40.
 7. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W niedzielę 12 maja w Parczewie odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Ksiądz Biskup zaprasza rodziny, małżonków i narzeczonych do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 9. We wrześniu planujemy samolotową, Parafialną Pielgrzymkę śladami św. Pawła do Turcji. Pielgrzymka będzie trwała dziesięć dni, zwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca w Turcji. Karty zgłoszeniowe i bliższe informacje w zakrystii. Te karty powinny odebrać również osoby, które wcześniej zgłosiły chęć udziału.
 10. Sprawy gospodarcze:
  – ks. Proboszcz bardzo dziękuje Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół Nr. 2 – “szkoły nad jeziorkiem” za zamontowanie ławek przed kościołem.
  – ofiary dzisiaj składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze na cmentarzu i przy kościele oraz na działalność Caritas w naszej diecezji z racji Niedzieli Miłosierdzia.
  – Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze – bezimienna z Łosic na Pomnik Anioła na cmentarzu – 1000 zł.
 11. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy dobrego odpoczynku na majowy weekend oraz gorliwego korzystania z daru odpustu w najbliższym tygodniu.
(Czytany w sumie: 634 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie