OGŁOSZENIA 3. Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019r.

OGŁOSZENIA  3. Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019r.
 1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia, Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które realizujemy między innymi przez czytanie Pisma św. – dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania.
 3. Jesteśmy świadkami tragedii, która dzieje się na naszych oczach w Syrii. Nasza Parafia razem z całym Dekanatem Łosickim “zaadoptowała” jedną czteroosobową, chrześcijańską rodzinę Syryjską, mieszkającą w Aleppo. Jeżeli ktoś z naszych parafian chce pomóc w utrzymaniu tej konkretnej rodziny, przez okres pół roku, może złożyć dobrowolną ofiarę do puszki po mszy św. na ten cel.
 4. We wtorek msza św. wieczorowa w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza jest również Dniem Modlitw o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.
 6. Również za tydzień w niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława. O godz. 11.45 wyruszy procesja do kościółka św. Stanisława, gdzie o godz. 12.00 Sumie Odpustowej przewodniczył będzie Krzysztof Jaszczuk – proboszcz parafii Przesmyki. Prosimy bardzo o pomoc w przygotowaniu procesji, tak abyśmy zabrali wszystkie sztandary i feretrony. Prosimy o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków. Za tydzień nie ma mszy św. w kościele o godz. 12.00.
 7. W czerwcu z naszej parafii wyruszy Autokarowa Pielgrzymka do Rzymu. Osoby, które się zapisały na tę pielgrzymkę prosimy o odbiór ważnych dokumentów w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Turcji, informacja w zakrystii.
 8. Biuro Powiatowe Agencji i Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łosicach informuje, że dzień 15 maja jest ostatnim dniem składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2019.
 9. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze – bezimienna z ul. Ogrodowej na Pomnik Anioła na cmentarzu – 200 zł, bezimienna z ul. Targowej – 5000 zł na Pomnik Anioła.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marcin Lipiński oraz Karolina Szoplewska (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Na najbliższy tydzień Naszym Parafianom i Gościom życzymy pogody ducha i pogody atmosferycznej.
(Czytany w sumie: 507 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie