OGŁOSZENIA 4. Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019r.

12 maja 2019
OGŁOSZENIA  4. Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019r.
 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy ją w całym Kościele Powszechnym jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna ona również Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosili o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.  Ten tydzień jest również okazją do modlitwy za swoich kapłanów, o ich świętość i gorliwość duszpasterską.
 2. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. O godz. 11.45 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem do kościółka św. Stanisława, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się Suma Odpustowa pod przewodnictwem Krzysztofa Jaszczuka, Proboszcza Parafii Przesmyki. Po Mszy św. procesjonalnie wrócimy do kościoła. Nie będzie Mszy św. o 12.00 w kościele parafialnym. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji. Swoją obecność zapowiedzieli księża z naszego dekanatu. Jak wskazuje historia, kościółek św. Stanisława to ważne miejsce dla całego Dekanatu Łosickiego, a nie tylko dla naszej parafii.
 3. W poniedziałek 13 maja w liturgii wypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz kolejna rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w Jego święte życie i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Z tej racji jutro po Mszy św. Wieczorowej, pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z poświęceniem pól w Łosicach. Procesja pójdzie ulicami: Rynek, 1-ego Maja, Błonie, 1000-lecia, Leśna, Narutowicza i do kościoła. Prosimy przygotować ołtarze na poświęcenie pół: pierwszy na ulicy 1 maja, drugi na ul. Błonie, trzeci skrzyżowanie Leśnej z Targową, czwarty skrzyżowanie Leśnej z Narutowicza. Tego dnia Majówkę odśpiewamy podczas procesji fatimskiej. Zapraszamy do licznego udziału.
 4. Również jutro Ksiądz Dyrektor Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej przeprowadzi egzamin młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W środę o godz. 15.30 Msza św. na rozpoczęcie Parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej, zapraszamy tych, którzy już byli w Ziemi św. i tych którzy pragną się tam wybrać.
 6. W czwartek Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II o godz. 17.40. Po Mszy św. wieczorowej możliwość ucałowania relikwii.
 7. W piątek o godz. 13.00 w naszym kościele parafialnym Msza św. w intencji Strażaków z racji wspomnienia ich Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Krzysztof Buczyński.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 poświęcenie pól w Świniarowie i w Meszkach.
 9. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.40. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kaplicach i figurach. Majówka przy kościółku św. Stanisława codziennie o godz. 19.00.
 10. KSM z naszej parafii organizuje wyjazd na Lednicę 31 maja w godzinach popołudniowych. Chętnych zapraszamy do zapisywania się, informacje u ks. Pawła.
 11. Sprawy Gospodarcze: Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje Panu Jerzemu z Meszek za wykoszenie trawy na nowej części cmentarza. Dziękuje również Dyrekcji i Uczniom Zespołu Szkół Nr. 2 za zamontowanie konstrukcji do gry w koszykówkę na parkingu za kawiarenką. Wczoraj Rodzice dzieci pierwszokomunijnych i Rodzice przygotowujących się do bierzmowania odkurzyli i wymyli cały kościół, zostały również uprane siedziska w ławkach. Bardzo dziękujemy za pomoc.
 12. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze – bezimienna z ul. Bialskiej na Pomnik Anioła na cmentarzu – 100 zł.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Soroka oraz Marian Sałata. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Naszym Parafianom, życzymy aby MAJ – najpiękniejszy miesiąc w roku, był okazją do większego wzrostu duchowego, tak jak rozwija się otaczająca nas przyroda.
 15. Ksiądz Biskup Ordynariusz zwrócił się do nas z prośbą: odczytać z kartki . Uklękniemy.
(Czytany w sumie: 381 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie