OGŁOSZENIA 5. Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019r.

18 maja 2019
OGŁOSZENIA  5. Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019r.
 1. Nasza Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej, dzisiaj pielgrzymuje po Galilei. Wczoraj byli w Nazarecie i Kanie Galilejskiej, a jutro jadą do Jerycha. Dzisiaj uczestniczyli we Mszy św. na Górze Ośmiu Błogosławieństw, gdzie prosili o Boże Błogosławieństwo dla całej naszej wspólnoty Parafialnej. Przesyłają nam również gorące pozdrowienia. Zapraszamy na nasz parafialny Facebook, gdzie możemy na bieżąco obserwować pielgrzymkę.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 Poświęcenie Pól w Świniarowie, o godz. 15.00 w Meszkach.
 3. W piątek 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 15 rozpocznie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Wszystkie osoby nie związane z dziećmi prosimy, jeżeli to możliwe, o wybranie innej godziny Mszy św.
  Przy tej okazji przypominamy wszystkim zasady przystępowania do komunii św. W naszej parafii przed rozpoczęciem komunii podajemy informację czy komunia jest procesjonalna czy przez środek kościoła. Przed przyjęciem komunii, odpowiednio wcześniej, przyklękamy na jedno kolano lub wykonujemy głęboki skłon. Przed samym przyjęciem komunii składamy ręce krzyżując je na piersi lub kładziemy prawą rękę na sercu – na znak że jesteśmy gotowi na komunię z Bogiem, w tym czasie nie wykonujemy żadnych innych gestów, zwłaszcza skłonów głową czy przykucania. Osoby, które chcą przyjąć komunię św. klęcząc prosimy, aby uklękły na schodku obok kapłana i ministranta, w żadnym wypadku nie klękamy przed księdzem.
 5. Spowiedź przed Pierwszą Komunią i Bierzmowaniem dla rodziców, dzieci i młodzieży w sobotę o godz. 9.00.
 6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii 2 czerwca.
 7. W przyszłą niedzielę wypada również Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. W czasie Nabożeństw Majowych o godz. 17.40, przez wstawiennictwo Matki Najświętszej będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 8. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza 26 maja do Pratulina na Pielgrzymkę Kobiet pod hasłem “Kobieta urzekająca”. Ksiądz Biskup zaprasza do pokoleniowego udziału w tej pielgrzymce.
 9. Trwają zapisy młodzieży na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Bliższych informacji udziela ks. Paweł.
 10. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w terminie 22-23 czerwca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 11. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w kościele, przy kościółku św. Stanisława i na cmentarzu.
 12. Sprawy Gospodarcze: Mamy nadzieję, że na odpust MB Szkaplerznej w lipcu uda nam się dokończyć otoczenie Pomnika Anioła Pocieszenia na cmentarzu. Natomiast w listopadzie chcemy oddać do użytku Grób Dzieci Utraconych na cmentarzu. Jeżeli Pan Bóg pozwoli chcemy również odnowić kościółek św. Stanisława wewnątrz i zewnątrz, tak aby był on otwarty w sezonie letnim i służył do codziennej modlitwy.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Edmund Kicka oraz Janina Zakowicz (pogrzeb w poniedziałek o godz. 13). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Dzieciom, które w przyszłą niedzielę pierwszy raz przystąpią do Komunii św. życzymy wielu Bożych łask.
(Czytany w sumie: 418 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie