OGŁOSZENIA 6. Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.

26 maja 2019
OGŁOSZENIA  6. Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.
 1. W całym Kościele Katolickim przez kolejne dni maja cieszymy się ze Zmartwychwstania Chrystusa. To już 6. Niedziela Wielkanocna. W dzisiejszej ewangelii Chrystus obiecuje swoim uczniom posłanie Ducha Świętego, On nas wszystkiego nauczy i wszystko nam przypomni.
 2. W całej Polsce, we wszystkich kościołach odczytywany jest list Księży Biskupów, zgromadzonych na Konferencji Episkopatu. Jak słyszeliśmy list dotyczy ważnych, bolesnych i trudnych problemów w polskim kościele. List ma wymiar historyczny i dotyczy całej wspólnoty Kościoła w Polsce, a więc także każdego z nas. Do naszej osobistej modlitwy, od dzisiaj dodajmy jedno wezwanie za Kościół w Polsce.
 3. Dzisiaj wypada Dzień Matki. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary dla naszych mam, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują ich serca. Pamięcią obejmujemy również nasze mamy, które odeszły już do wieczności, niech Pan Bóg da im niebo za ich poświęcenie.
 4. Dzisiaj o godz. 10.15 rozpoczynamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców. Od jutra na wieczorowej Mszy św. Biały Tydzień dla dzieci komunijnych.
 5. W środę o godz. 16.00 nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk JE Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Ksiądz Proboszcz dziękuje ks. Grzegorzowi i Pani Barbarze oraz rodzicom  za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Dziękujemy również młodzieży za wytrwałość w czasie przygotowań.
 6. W czwartek po wieczorowej Mszy św. próba, przygotowanie do Pierwszej Rocznicy Przyjęcia Komunii Św. Spowiedź przed rocznicą dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 17.00.
  Uroczystość Rocznicy Komunii Św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu tej rocznicy.
 7. W piątek nasza młodzież wyjeżdża na spotkanie młodych nad Jeziorem Lednickim.
 8. W sobotę rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest ona wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie. Przy kościółku św. Stanisława o godz. 19.00.
 9. Również w sobotę Dzień Dziecka. Zapraszamy na wieczorową Mszę św. dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo. Wszystkim obecnym w kościele dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 10. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W niedzielę po sumie Miesięczna Adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 11. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności w Warszawie.
 12. W przyszłą niedzielę Poświęcenie Pól w Chotyczach, Jeziorach i Toporowie o godz. 15.00.
 13. Sprawy gospodarcze.
  – Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w kościele, przy kościółku św. Stanisława i na cmentarzu.
  Pielgrzymi z Ziemi Świętej ufundowali dla naszej parafii cztery dzwonki, które będą służyły w czasie sprawowania liturgii oraz na procesjach.
  – Dzieci Komunijne i Bierzmowani ufundowali dla parafii stylowy świecznik piękną świecę roratnią.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Marianna Ułasiuk (pogrzeb w poniedziałek o godz. 11). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 15. Naszym Małym Parafianom, z okazji Dnia Dziecka, życzymy aby wzrastali w latach i w łasce u Boga.
(Czytany w sumie: 354 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie