OGŁOSZENIA – Wniebowstąpienie Pańskie – 2.06.2019

OGŁOSZENIA – Wniebowstąpienie Pańskie – 2.06.2019
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego Chrystusa i umacniania w wierze Apostołów.
 2. W ubiegłą środę nasza młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk JE Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Dziękujemy ks. Grzegorzowi i Pani Barbarze oraz rodzicom  za przygotowanie młodzieży. Na tej uroczystości podziękowaliśmy również Pani Barbarze za wieloletnią pracę katechetyczną, Pani Barbara przechodzi na emeryturę z końcem tego roku szkolnego. Ksiądz Grzegorz zaprasza bierzmowanych na ostatnie spotkanie w poniedziałek na godz. 17.45. Będą wręczane pamiątki.
 3. Wczoraj zakończył się Biały Tydzień dla dzieci Pierwszokomunijnych. Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje ks. Pawłowi oraz Rodzicom dzieci za pomoc w godnym przeżyciu tego tygodnia. Jednocześnie zachęcamy aby dzieci pierwszokomunijne wzięły czynny udział w Procesji na Boże Ciało oraz w oktawie Bożego Ciała.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. w ubiegłym roku będą przeżywały swoją uroczystość rocznicową. Bardzo dziękujemy Rodzicom tych dzieci za ufundowanie Figury Serca Pana Jezusa, która będzie służyła w kościółku św. Stanisława.
 5. Dzisiejsza Niedziela to również XII Niedziela Dziękczynienia. Tego dnia, Bożej Opatrzności zawierzamy sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste za przyczyną dwóch wielkich Polaków św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności w Warszawie, która jest to wotum całego Narodu Polskiego Bożej Opatrzności.
 6. O godzinie 15.00 Poświęcenie Pól w Chotyczach, Jeziorach i Toporowie.
 7. We wtorek wieczorowa Msza św. w intencji polecanych w wypominkach. Przed Mszą św. modlitwa za zmarłych z czytaniem kartek wypominkowych.
 8. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 9. Wczoraj rozpoczął się miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe w kościele codziennie o godz. 17.45, a przy kościółku o godz. 19.00. Miesiąc czerwiec jest również miesiącem, gdy większość kapłanów obchodzi swoje rocznice święceń kapłańskich. Zazwyczaj świętujemy taką rocznicę w parafii jednego z kolegów. W czwartek o godz. 18.00 w naszej parafii swoją Rocznicę Święceń Kapłańskich, razem ze wszystkimi kapłanami z kursu, będą świętowali ks. Grzegorz i ks. Paweł. Zapraszamy na tę uroczystość.
 10. Z piątku na sobotę o północy będzie sprawowana Msza św. na rozpoczęcie Parafialnej Pielgrzymki do Rzymu oraz do miejsc świętych we Włoszech.
 11. W sobotę o godz. 18.00, ostatni w tym roku szkolnym, Zygmuntowski Wieczór Chwały pod hasłem: Duchu Święty przybywaj ze swoją uzdrawiającą mocą. Wieczór poprowadzi ks. Andrzej Witerski.
 12. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, a tym samym kończy się możliwość wypełnienia przykazania kościelnego “komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować”. Jeżeli ktoś nie był u spowiedzi wielkanocnej, to ma jeszcze tydzień na spełnienie tego obowiązku.
 13. Również za tydzień w niedzielę po wieczorowej Mszy św. spotkanie przed pielgrzymkowe. Zapraszamy tych, którzy w tym roku wybierają się na Pieszą Pielgrzymkę oraz tych, którzy kiedykolwiek byli na pielgrzymce.
 14. 14 i 15 czerwca w Pratulinie Jerycho Młodych. Na spotkaniu zaśpiewają między innymi Siewcy Lednicy.
  Paweł zaprasza do zapisywania się oraz udziela bliższych informacji.
 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marianna Kucewicz i Andrzej Rumik- pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
 16. Niech Chrystus, który wstąpił do nieba, błogosławi nam wszystkim na rozpoczynający się tydzień.
(Czytany w sumie: 317 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie