OGŁOSZENIA Zesłanie Ducha Świętego – 9.06.2019r.

9 czerwca 2019
OGŁOSZENIA  Zesłanie Ducha Świętego – 9.06.2019r.
 1. W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po 50-ciu dniach od Zmartwychwstania, na zgromadzonych Apostołów w wieczerniku, zstępuje Duch Święty, umacniając ich tym samym do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, ludom i językom. Duch Św. umocnił ich również do pokonywania wszelkich trudności we wierze. Nasza Parafialna Pielgrzymka do Grobu Św. Jana Pawła II, na czele z Księdzem Proboszczem, pozdrawia nas serdecznie. Dzisiaj są w Bazylice św. Marka w Wenecji i tam będą uczestniczyli w uroczystej Mszy św.
 2. Niedziela dzisiejsza kończy Okres Wielkanocny, świeca paschalna od jutra zajmie miejsce przy chrzcielnicy. Dzisiaj kończy się również możliwość wypełnienia przykazania kościelnego “komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować”. Jeżeli ktoś nie był u spowiedzi wielkanocnej, to dzisiaj ma ostatnią szansę by nie mieć grzechu zaniedbania spowiedzi wielkanocnej.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie pielgrzymkowe. Zapraszamy tych, którzy planują wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Przewodnikiem naszej grupy będzie ks. Paweł Padysz.
 4. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Niedziela i poniedziałek tradycyjnie noszą nazwę Zielonych Świąt.
 5. Jutro wypada rocznica Wizyty Ojca Świętego w Siedlcach. Pamiętamy doskonale tamte historyczne wydarzenia. Główne uroczystości rocznicowe dzisiaj w katedrze siedleckiej od godz. 12.00. Szczegółowy program na stronie diecezjalnej.
 6. W czwartek Uroczystość Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Św. Antoni to patron zagubionych ludzi i rzeczy, zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy szczególnie te osoby, które coś zagubiły.
 7. Również w czwartek wypada 13-sty dzień miesiąca, wspomnienie Objawień Fatimskich. Po Mszy św. wieczorowej Procesja Fatimska ulicami: 11-go Listopada, Majora Zenona, Moniuszki, 1-go Maja, Międzyrzecką, Berka Joselewicza do tylnej bramy kościoła. Zapraszamy.
 8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej, a co za tym idzie, odpust w sąsiedniej parafii Trójcy św. Zachęcamy do skorzystania z łaski odpustu. Odpust będzie również w Niemojkach.
 9. Również za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. będziemy mieli możliwość złożenia ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. W sobotę i w niedzielę w Pratulinie Jerycho Młodych. Ksiądz Paweł organizuje wyjazd młodzieży z naszej parafii. Można jeszcze się zapisywać.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Zbigniew Starosielski (pogrzeb w poniedziałek o 14). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..
 12. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy na najbliższy tydzień owocnego korzystania z Darów Ducha Świętego.
(Czytany w sumie: 331 , 1 czytany dzisiaj)
Pogoda Łosice z serwisu

Katolickie Radio Podlasie